27 02 2017

Przebojowe ostatki w wiedeńskim stylu

27.02.2017, godz.: 08:39
Przebojowe ostatki w wiedeńskim stylu
fot. centrumkultury.eu

Już jutro w grodziskim Centrum Kultury wystąpią Sinfonia Viva tenor Rafał Bartmiński, artyści wykonają najbardziej znane utwory muzyki filmowej, a także tanga, tańce węgierskie czy tańce słowiańskie. Są ostatnie bilety.

Podczas występu usłyszymy więc muzykę filmową m.in z „Love story”, „Greka Zorby”, „Misja” oraz niezapomnianego walca z „Nocy i dni” w reżyserii Jerzego Antczaka. Nie zabraknie również klasyki w najczystszej postaci. Sinfonia Viva muzycznie zinterpretuje rozmaite tanga i niezwykłej ekspresji tańce węgierskie Johannesa Brahmsa lub tańce słowiańskie Antonía Dvořáka.

Melomani nie będą zawiedzeni. – Sinfonia Viva to najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra w Polsce! powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to; bogaty i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografii ponad 50 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem. Współpracując z innym artystami oraz samodzielnie orkiestra otrzymała aż 9 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk Sinfonia Viva jest najczęściej wybieraną do współpracy orkiestrą przez artystów takich jak: Krzysztof Herdzin, Maryla Rodowicz, Henryk Miśkiewicz, Anna Maria Jopek, Krzesimir Dębski. W powiększonym składzie, pod nazwą Classic Entertainment współpracowała z legendarną grupą YES, z którą odbyła tourne po Europie, promując płytę „Magnification”. W lutym 2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour zabrał w kosmos kopię rękopisu Preludium A-dur op. 28 nr 7 i płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Sinfonii Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora – tak do udziału w lutowym koncercie zachęcają jego organizatorzy.

I dodają: – Jako solista wystąpi jeden z najwspanialszych śpiewaków – mimo młodego wieku już zaliczany do ścisłej elity , solista m.in. Opery Narodowej Teatru Wielkiego w Warszawie i Teatru Bolszoj w Moskwie – Rafał Bartmiński . Razem z orkiestrą Sinfonia Viva ‘’ zaśpiewa m.in. arię La donna e mobile ‘’, jak też przeboje muzyki popularnej – ‘’ O sole mio ‘’, ‘’ Wróć do Sorrento ‘’ czy utwór z repertuaru Jana Kiepury ‘’ Funiculi, funicula”

Koncert odbędzie się 28 lutego w sali widowiskowej CK przy ul. Spółdzielczej 9. Bilety można rezerwować tutaj. Zostało ostatnich 10 sztuk.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi