22 07 2018

Przebieg linii kolejowej dla CPK budzi niepokój

22.07.2018, godz.: 08:10
Przebieg linii kolejowej dla CPK budzi niepokój
fot. Pixabay

Temat budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z towarzyszącą  infrastrukturą kolejową i drogową. Daje mieszkańcom co i rusz powody do niepokoju. Kolejne pojawiły się kilka dni temu i dotyczą planowanego przebiegu linii kolejowej przez trzy nasze gminy – Baranów, Grodzisk i Jaktorów.

Ostatnia z wymienionych rzuciła światło na problem w związku z posiedzeniem komisji sejmowej w sprawie CPK. – Na ostatnim posiedzeniu komisji sejmowej poświęconej Lotnisku w Baranowie, pokazano mapę projektowanego Węzła Kolejowego Portu Solidarność czyli Centralnego Portu Lotniczego – Urząd Gminy Jaktorów zaniepokojony jest olbrzymią skalą inwestycji kolejowych planowanych na terenie naszej gminy – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie magistratu.

Urzędnicy dołączyli dwie mapy. Pierwsza to ta, którą pokazano w sejmie, druga  natomiast przedstawia  linie kolejowe wpisane w mapę gminy Jaktorów, Baranów i Grodzisk Mazowiecki. – Strona rządowa bardzo sprytnie chciała chyba zakamuflować dokładny przebieg linii kolejowych, przedstawiając tylko ogólną mapę. Jednak nakładając te linie na mapę fizyczną dowiadujemy się, że inwestycja o bardzo szerokim zasięgu przebiega przez gminy naszego powiatu, w tym Jaktorów. Nie ukrywamy zaniepokojenia tym faktem – mówi nam Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej – Monitorujemy zaistniałą sytuację i będziemy informować na bieżąco mieszkańców naszej gminy o planowanych  węzłach i liniach kolejowych pokazanych na tych mapach. Tak by można było zareagować – dodaje.

fot. jaktorow.pl

4

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi