29 05 2019

Proletaryat i nie tylko z koncertem dla bezdomniaków

29.05.2019, godz.: 11:31
Proletaryat i nie tylko z koncertem dla bezdomniaków
fot. Mat. organizatora

Żarty się skończyły. W najbliższy weekend na Dog Rock aż dwa dni koncertowe zwieńczone sobotnim występem legendarnej polskiej grupy rockowej Proletaryat. Energii na scenie nie zabraknie jednak już w piątek!

W piątek bowiem na scenie przed restauracją Grill pod Dębem przy ul. Żytniej 37 zagra zespół Caramel Black. Formacja ma szerokie zainteresowania twórcze. W jej muzycy słyszymy elementy charakterystyczne dla bluesa, rocka, blues-rocka, rhythm and bluesa.

Skład zespół tworzą: Karolina Czelej – śpiew; Andrzej Brzózka – gitara; Włodzimierz Tyl – klawisze; Piotr Głudkowski – gitara basowa; Krystian Kwaśny – perkusja. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny, ale z bardzo mile widzianymi wrzutkami do puszki na rzecz bezdomnych podopiecznych Grodziskiej Straży Zwierząt.

W sobotę koncertowy wieczór rozpocznie się już o 19.00, a przed gwiazdą wieczoru znany dogrockowej publiczności zespół Run The River. O godz. 20.00 na scenie pojawi się zaś zespół Proletaryat.

– Lubimy Proletaryat, a oni lubią Dog Rock.Kolejny raz zagrają w Grodzisku dla naszych „nosów” z czego bardzo się cieszymy.Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Dzięki prostej gitarowej muzyce mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa szybko zdobyła szerokie zaufanie punkowej i rockowej publiczności. Absolutna legenda polskiej sceny muzycznej poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal – podkreśla Grodziska Straż Zwierząt

– Przeszło trzydzieści lat istnienia na polskiej scenie rockowej, nagranych 11 albumów studyjnych, w tym album zat.„IV” który to otrzymał status złotej płyty. W dorobku zespołu są też 2 albumy koncertowe i jeden kompilacyjny – dodaje.

Dochód z biletów w cenie 30 zł zostanie przeznaczony na rzecz dla bezdomnych czworonogów.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi