19 09 2018

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmiertelnego wypadku w Jaktorowie

19.09.2018, godz.: 17:12
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmiertelnego wypadku w Jaktorowie
Fot. Piotr Antos

Wracamy do sprawy śmiertelnego wypadku, do którego doszło w minioną sobotę w Jaktorowie. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo.

W minioną sobotę około godz. 18.30 w Jaktorowie doszło do tragicznego wypadku – kobieta zginęła pod kołami nadjeżdżającego pociągu. – Z relacji maszynisty wynika, że osoba ta wbiegła na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg. Będziemy pod nadzorem prokuratora prowadzić ustalenia dotyczące personaliów ofiary i okoliczności zdarzenia. Wiadomo na pewno, że maszynista w momencie zdarzenia był trzeźwy – powiedziała nam „na gorąco” asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Czy dziś wiadomo już coś więcej na temat zdarzenia? Zapytaliśmy o to prokuraturę. – Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie wszczęła śledztwo w kierunku czynów stypizowanych w art. 151 k.k. (Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – przyp. red.) i art. 177 ァ 2 k.k. (Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – przyp. red.) – mówi nam Marek Marciniak, Prokurator Rejonowy w Żyrardowie. – Na obecnym etapie postępowania przeprowadzane są czynności procesowe – w tym zarządzona sekcja zwłok oraz przesłuchanie poszczególnych świadków – mające na celu wyjaśnienie okoliczności tej tragicznej śmierci – dodaje.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi