17 07 2019

Prokuratura ujawnia nowe szczegóły. Dawid z samochodu rozmawiał z matką

17.07.2019, godz.: 18:20
Prokuratura ujawnia nowe szczegóły. Dawid z samochodu rozmawiał z matką
fot. KSP

Stołeczna prokuratura okręgowa ujawniła dziś nowe informacje mogące mieć istotne znaczenie dla ustalenia przebiegu zdarzeń w feralną środę 10 lipca. Chłopiec miał rozmawiać z matką z samochodu, ale rozmowa przebiegła w sposób niewzbudzający podejrzeń kobiety.

Informacje przekazał dziś po południu Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy stołecznej prokuratury. Matka Dawida od czas zaginięcia 5-latka dwukrotnie składała zeznania w prokuraturze i opowiedziała o okolicznościach z tego feralnego dnia.

Łapczyński poinformował, że 31-letnia maka chłopca  rozmawiała z synem przez telefon, gdy ten jechał samochodem z ojcem. – Z relacji wynika, że była to krótka rozmowa pomiędzy nią a dzieckiem, która nie wzbudziła jej podejrzeń. Dawid wymienił z nią kilka zdań – mówił rzecznik prokuratury. Dodał, że następnie doszło do niepokojącej korespondencji SMS-owej z ojcem Dawida.

Łapczyński odniósł się także do wątku konfliktu rodzinnego, o którym poinformował dziś TVN Warszawa. Prokurator potwierdził, że pod koniec czerwca matka chłopca poprzez swojego pełnomocnika złożyła doniesienie do prokuratury o psychicznym znęcaniu się nad nią przez Pawła Ż. Nie ma mowy o przemocy fizycznej.

– Trudno powiedzieć czy był to element kluczowy, ale to sytuacja która mogła wpłynąć na przebieg zdarzeń. Nie były to akty drastycznej przemocy. Chodziło o wzajemne relacje, które skutkowały tym że kobieta zdecydowała się wyprowadzić – powiedział Łapczyński.

Cały czas trwa analiza śladów kryminalistycznych, a charakter tych śladów wyjaśni opinia biegłych, która powinna do prokuratury wpłynąć wkrótce.

Trwają również poszukiwania Dawida w terenie pododdziały zware przeczesują między innymi obszar w pobliżu węzła autostradowego w Konotopie. To już siódma doba od zaginięcia chłopca. Piszemy o niej również TUTAJ.

***

Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk. Policjanci zdecydowali się również opublikować wizerunek ojca dziecka. Ten w środę ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

5-latek ostatni raz był widziany w środę o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. Do chwili obecnej nie udało się go odnaleźć.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi