11 01 2017

Prokuratura: mężczyzna wbiegł pod pociąg. Zostawił wiadomość dla rodziny

11.01.2017, godz.: 19:46
Prokuratura: mężczyzna wbiegł pod pociąg. Zostawił wiadomość dla rodziny
fot. GrodziskNews

Grodziska prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie 18-latka, który 5 stycznia zginął pod kołami pociągu, przesłuchała świadków. Na podstawie dotychczasowych działań ustalono, że chłopak wbiegł pod pociąg. Zostawił też wiadomość dla najbliższych.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło rano 5 stycznia na torach dalekobieżnych za grodziskim wiaduktem w kierunku Warszawy. Policja prowadząca na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora niewiele mówiła na temat wypadku. Podała jedynie, że ofiarą jest 18-letni mieszkaniec Grodziska, który prawdopodobnie wbiegł na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg. – Wiele wskazuje na to, że było to samobójstwo – mówiła nam wtedy asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy grodziskiej policji.

Po oględzinach miejsca zdarzenia prokuratura wykonała dalsze działania, w śledztwie: zleciła wykonanie sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej, przesłuchała obsługę pociągu. Z zeznań tych wynika, że około godz. 8.30 zauważyli biegnącego człowieka. Nie zszedł z torów, pomimo sygnałów dźwiękowych dawanych przez maszynistę.

Grodziski prokurator rejonowy Dariusz Ślepokura poinformował również, że 18-latek pozostawił kartkę z informacją dla rodziny. Jak mówi, informacja dotyczyła miejsca, w którym mężczyzna pozostawił samochód. W wiadomości nie wskazał przyczyn swojej tragicznej decyzji.

2

Dodaj Komentarz

  • Włodek 58

    Będąc mieszkańcem Grodziska jechałem tym pociągiem do Wrocławia.Pociąg po zderzeniu z młodym człowiekiem stał na torach prawie 4 godziny.Patrol policji sprawdzal trzeźwosc maszynisty i kierownika pociągu niesprawnym aparatem.Skutek był taki,że musieli ich zawieść na komende przy Bartniaka co dodatkowo wydłużylo postoj pociagu na wysokości ul.Wesołej. Brawo,nowe radiowozy ,niesprawne probmierze trzeźwosci. TAKA Gmina ….

    • To tylko elektronika, ma prawo odmówić posłuszeństwa… To się po prostu zdarza.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi