11 01 2017

Prokuratura: mężczyzna wbiegł pod pociąg. Zostawił wiadomość dla rodziny

11.01.2017, godz.: 19:46
Prokuratura: mężczyzna wbiegł pod pociąg. Zostawił wiadomość dla rodziny
fot. GrodziskNews

Grodziska prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie 18-latka, który 5 stycznia zginął pod kołami pociągu, przesłuchała świadków. Na podstawie dotychczasowych działań ustalono, że chłopak wbiegł pod pociąg. Zostawił też wiadomość dla najbliższych.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło rano 5 stycznia na torach dalekobieżnych za grodziskim wiaduktem w kierunku Warszawy. Policja prowadząca na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora niewiele mówiła na temat wypadku. Podała jedynie, że ofiarą jest 18-letni mieszkaniec Grodziska, który prawdopodobnie wbiegł na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg. – Wiele wskazuje na to, że było to samobójstwo – mówiła nam wtedy asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy grodziskiej policji.

Po oględzinach miejsca zdarzenia prokuratura wykonała dalsze działania, w śledztwie: zleciła wykonanie sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej, przesłuchała obsługę pociągu. Z zeznań tych wynika, że około godz. 8.30 zauważyli biegnącego człowieka. Nie zszedł z torów, pomimo sygnałów dźwiękowych dawanych przez maszynistę.

Grodziski prokurator rejonowy Dariusz Ślepokura poinformował również, że 18-latek pozostawił kartkę z informacją dla rodziny. Jak mówi, informacja dotyczyła miejsca, w którym mężczyzna pozostawił samochód. W wiadomości nie wskazał przyczyn swojej tragicznej decyzji.

1

Dodaj Komentarz

  • Włodek 58

    Będąc mieszkańcem Grodziska jechałem tym pociągiem do Wrocławia.Pociąg po zderzeniu z młodym człowiekiem stał na torach prawie 4 godziny.Patrol policji sprawdzal trzeźwosc maszynisty i kierownika pociągu niesprawnym aparatem.Skutek był taki,że musieli ich zawieść na komende przy Bartniaka co dodatkowo wydłużylo postoj pociagu na wysokości ul.Wesołej. Brawo,nowe radiowozy ,niesprawne probmierze trzeźwosci. TAKA Gmina ….

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi