30 04 2019

Prokuratura bada okoliczności śmiertelnego wypadku w Budach-Grzybku

30.04.2019, godz.: 10:44
Prokuratura bada okoliczności śmiertelnego wypadku w Budach-Grzybku
fot. GrodziskNews

Wracamy do sprawy śmiertelnego wypadku na ul. Chełmońskiego w Budach-Grzybku. W niedzielę wielkanocną po zderzeniu z samochodem osobowym zginął 29-letni rowerzysta. Śledztwo w tej sprawie prowadzi żyrardowska prokuratura rejonowa.

Celem prokuratora jest ustalenie dokładnego przebiegu zdarzeń na drodze. Wstępne ustalenia policjantów prowadzących czynności na miejscu pod nadzorem prokuratora mówiły, iż kierowca osobowego renault był trzeźwy i jechał kierunku zgodnym z przepisami, rowerzysta z kolei zmierzał w kierunku przeciwnym. Wówczas miało dojść do czołowego zderzenia, w którym 29-letni cyklista zginął na miejscu.

– Na ten moment nie mamy nowych informacji do przekazania w sprawie. Wiele powinna wyjaśnić sekcja zwłok oraz opinia biegłego z zakresu ruchu drogowego – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Ekspertyza z autopsji wykaże między innymi czy rowerzysta był trzeźwy czy pod wpływem alkoholu, a to ważna okoliczność – dodaje rzeczniczka grodziskiej komendy.

W podobnym tonie wypowiada się prokuratura prowadząca sprawę. – Za wcześnie mówićo kierunku i przebiegu śledztwa, póki nie otrzymamy wyników sekcji zwłok i bardzo ważnej opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego. jej wydanie może zająć około trzech miesięcy od momentu wystąpienia o dokument – mówi nam prok. Dorota Wyszyńska, zastępca prokuratora rejonowego w Żyrardowie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi