19 08 2019

Program dla grodziszczan chcących stworzyć rodziny zastępcze

19.08.2019, godz.: 17:01
Program dla grodziszczan chcących stworzyć rodziny zastępcze
fot. Pixabay

Dzieci to przyszłość każdej rodziny. Wszystkie zasługują na stworzenie im ciepłego i kochającego domu. W związku z tym powiat grodziski ruszył z programem dla mieszkańców, którzy chcieliby stworzyć dzieciom rodziny zastępcze.

– Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Kandydaci na rodziców zastępczych muszą posiadać świadectwo ukończenia szkolenia. To jednak żaden problem. Szkolenia dla kandydatów z terenu powiatu grodziskiego prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Nie musisz się martwić, że sobie nie poradzisz. Na potrzeby rodzin zastępczych i dzieci w PCPR zatrudnieni są specjaliści: psycholog, pedagog, specjalista ds. uzależnień – poinformowało grodziskie starostwo.

W ramach tej inicjatywy działa również grupa wsparcia dla rodziców zastępczych, organizowane są szkolenia dotyczące właściwej opieki nad dziećmi, budowania z nim relacji, a także rozumienia potrzeb oraz stanów emocjonalnych dziecka. W szkoleniach przyszli rodzice nabywają też wiedzę w zakresie prawnych aspektów pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

– Zarówno rodzice zastępczy, jak i dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych mogą liczyć na wsparcie specjalistów pracujących w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Na co dzień z rodzicami zastępczymi i dziećmi pracują, w ich środowiskach zamieszkania, koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, którzy m.in. udzielają pomocy w realizacji, zadań wynikających z pieczy zastępczej; przygotowują plan pomocy dziecku; pomagają rodzinom zastępczym w nawiązaniu wzajemnego kontaktu; zapewniają, według możliwości, rodzinom zastępczym dostęp do specjalistycznej pomocy dla dzieci, w tym psychologicznej, reedukacyjnej i rehabilitacyjnej; udzielają wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych form pieczy zastępczej – wyliczają urzędnicy.

Więcej informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim, ul. Daleka 11; tel. 22 724-15-70 wew. 24.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata