26 12 2016

Próby wyłudzenia pieniędzy na przedszkole?

26.12.2016, godz.: 10:22
Próby wyłudzenia pieniędzy na przedszkole?
fot. GrodziskNews

Rozbudowa przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie to jedna z większych i ważniejszych jaktorowskich inwestycji ostatnich lat. Okazuje się, że mogą się z nią wiązać próby wyłudzenia pieniędzy.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji toczącej się od kwietnia powstaje dodatkowe piętro dla pięcio- i sześciolatków. Znajdą się tam sale dydaktyczne i pomieszczenia sanitarne. Ponadto swoje biura będą mieć zastępca dyrektora oraz logopeda. W nowej części znajdą się również zmywalnia, rozdzielnia, pomieszczenia techniczne i porządkowe oraz pracowników obsługi. Parter natomiast zostanie dostosowany do potrzeb 3- i 4-latków. Oprócz pomieszczeń dydaktycznych i sanitarnych, dzieci będą miały do dyspozycji salę zajęć ruchowych. Na parterze znajdą się też m.in. pomieszczenia magazynowe i te przeznaczone dla pracowników placówki oraz szatnie. Przewidziano też klatkę schodową.

Zadanie opiewa łącznie na 3,7 mln zł. W gminie pojawili się ponoć ludzie zbierający pieniądze na rzekome doposażenie placówki. Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przestrzega mieszkańców, nie dokonywali żadnych wpłat, ponieważ mogą to być próby wyłudzenia.

W tej sprawie pojawił się nawet pisany czerwoną czcionką komunikat na stronie jaktorowskiego magistratu. – Bardzo proszę o niewpłacanie pieniędzy różnym firmom lub osobom fizycznym, które „zbierają” środki finansowe na rzekome doposażenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie w pomoce dydaktyczne. Dzieje się to bezprawnie, bez wiedzy i zgody dyrekcji placówki.  Jeżeli do państwa zgłoszą się osoby lub firmy z taką propozycją bardzo proszę o skontaktowanie się ze szkołą – apeluje w nim Jacek Zbrzeżny, dyrektor ZSP.

1

Dodaj Komentarz

  • jaktorowianin

    Jacek sam doposaży, doposaż chociaż w papier toaletowy piękny misiu z bajki „co mi zrobisz jak mnie złapiesz”

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi