01 12 2017

Problemy na sieci energetycznej. Wielu ludzi bez prądu

01.12.2017, godz.: 14:26
Problemy na sieci energetycznej. Wielu ludzi bez prądu
Fot. GrodziskNews.pl

Mokry śnieg kładzie gałęzie na linie energetyczne i powoduje awarie. Wielu mieszkańców w naszym rejonie jest obecnie pozbawionych prądu.

Problemy z energią elektryczną dotknęło także mieszkańców powiatu grodziskiego. – Wczoraj od godz. 16.00 w Janinowie i Mościskach nie ma prądu. Nikt nie wie kiedy znów będzie „światło”. Czy możecie się czegoś dowiedzieć? – dopytują czytelnicy.

Skontaktowaliśmy się więc z energetykami, aby się czegoś dowiedzieć. – Niestety mokry śnieg kładzie gałęzie na linie energetyczne, powoduje zwarcie, albo nawet porwanie linii. Na godz. 12.00 na terenie rejonu energetycznego Pruszków (znajdują się w nim m.in. gminy: Grodzisk, Milanówek, Podkowa – przyp. red.) wciąż 1,5 tys. domostw było pozbawionych prądu. Niestety zgłoszeń jest bardzo dużo – mówi nam Katarzyna Burda-Mazurek ze stołecznego oddziału PGE Dystrybucja. – Jest jednak szansa, że zasilanie na linie średniego napięcia wróci jeszcze dziś, natomiast w pojedynczych przypadkach, gdzie jest porwana sieć, naprawy będą prowadzone jeszcze jutro – dodaje.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi