23 07 2018

Nocna „prohibicja” w Grodzisku coraz bliżej

23.07.2018, godz.: 13:19
Nocna „prohibicja” w Grodzisku coraz bliżej

Od 1 sierpnia sklepikarzy będzie obowiązywać uchwała o zakazie nocnej sprzedaży alkoholu w grodziskiej gminie. – Sprzedawcy muszą liczyć się z kontrolami, a łamanie przepisów będzie surowo karane – podkreślają włodarze.

W myśl nowelizacji Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi poszczególne samorządy mogą same ograniczać możliwość nocnej sprzedaży alkoholu. Ustawa precyzuje również zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Nowa regulacja dla mieszkańców Grodziska została wprowadzona uchwałą rady gminy pod koniec czerwca. Ma obowiązywać od 1 sierpnia i oznaczać będzie niemożność zakupu alkoholu w sklepach w godzinach od 23.00 do 6.00. Ograniczenie nie dotyczy barów i restauracji.

O komentarz poprosiliśmy więc grodziski magistrat. – Uchwała zgodnie z procedurą weszła w życie 16 lipca, a zacznie obowiązywać od 1 sierpnia. Sprzedawcy mają obowiązek przestrzegania nowych przepisów. Jeśli tego nie zrobią, narażą się na surowe kary finansowe i nie tylko. Sklepy wyrywkowo kontrolowane będą zarówno przez strażników  miejskich jak i członków komisji alkoholowej, którzy będą urządzać niezapowiedziane inspekcje – wyjaśnia Tomasz Krupski, wiecburmistrz Grodziska.

– Chcę podkreślić, że wprowadziliśmy te przepisy pod wpływem licznych głosów ze strony mieszkańców. Należy ich bezwzględnie przestrzegać – dodaje włodarz.

5

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi