08 11 2018

Prezydent Duda podpisał ustawę o wolnym 12 listopada

08.11.2018, godz.: 11:47
Prezydent Duda podpisał ustawę o wolnym 12 listopada

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę wprowadzającą 12 listopada dzień wolny z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Dokument trafił na biurko głowy państwa tuż po uchwaleniu go przez Sejm, tego samego dnia.

Tym samym będziemy mieli Święto Narodowe 12 listopada. Sejm przychylił się do poprawek Senatu. Jedna z nich dotyczyła wprowadzenia przepisów ograniczających pracę sklepów i wybranych punktów usługowych jak w niedziele niehandlowe. Tak też się stało i 12 listopada będą obowiązywać przepisy jak w owe niedziele.

Oznacza to, że zamknięte pozostaną wszystkie sieci handlowe, a pracować będą jedynie małe sklepy, których właściciele sami zdecydują się stanąć za ladą. Swobodnie skorzystamy za to z takich miejsc jak kina puby i restauracje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi