06 09 2019

Prezes PiS: Województwo mazowieckie podzielimy na dwa

06.09.2019, godz.: 11:36
Prezes PiS: Województwo mazowieckie podzielimy na dwa
Fot. Pixabay

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na wczorajszej konwencji w Siedlcach zapowiedział podział województwa mazowieckiego na dwa: Warszawę i okolicę oraz województwo mazowieckie.

Kaczyński podkreślił, że zdaje sobie sprawę z problemu województwa mazowieckiego, które z punktu widzenia przeciętnych dochodów jako całość jest bardzo wysoko ze względu na bardzo wysokie dochody w Warszawie, a dochody w pozostałej części województwa mazowieckiego, dalej od stolicy, są znacząco niższe.

Rozwiązaniem tego problemu miałby być podział województwa na dwa: Warszawa i okolice oraz województwo mazowieckie. – My tę sprawę będziemy chcieli załatwić, bo to nawet mimo pewnych posunięć w odniesieniu do UE, bo takie posunięcia zostały rzeczywiście podjęte, jest za mało – powiedział prezes PiS.

Przypomnijmy, że to drugie podejście Prawa i Sprawiedliwości do zmian w kształcie województwa. W 2017 r. był projekt „Warszawa 33+”, który zakładał, że stolica stałaby się metropolitarną jednostką samorządu terytorialnego wraz z 33 innymi gminami.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata