05 02 2019

Pracują nad nowym studium zagospodarowania przestrzeni miasta

05.02.2019, godz.: 10:45
Pracują nad nowym studium zagospodarowania przestrzeni miasta
fot. Urząd Miasta MIlanówka

W Milanówku trwa opracowywanie nowego studium zagospodarowania przestrzennego. Jak idzie? Omówieniu postępów służyło m.in. niedawne spotkanie z radnymi.

Zarówno burmistrz, jak i autorzy opracowania, uznali za celowe zaprezentowanie radnym przedstawionych w Studium propozycji rozwiązań, tym bardziej, że zarówno ci, którzy byli radnymi w poprzedniej kadencji, jak i nowi radni dotychczas ich nie znali. – W ten oto sposób realizujemy obietnicę partycypacji społecznej w tworzeniu prawa lokalnego – mówił podczas spotkania burmistrz Piotr Remiszewski.

Studium prezentuje pewne ramy dotyczące zabudowy i zagospodarowania terenu gminy. Określa kierunki rozwoju miasta. Na jego podstawie tworzone będą szczegółowe plany zagospodarowania przestrzennego. – Podczas spotkania omawiane były uwarunkowania prawne, zwłaszcza kwestie procedury opiniowania, konsultacji i uzgodnień Studium. Autorzy zwracali uwagę, że w chwili obecnej jesteśmy przed formalną procedurą konsultacji i spotkanie ma charakter nieformalnej dyskusji z radnymi. Ma dać szansę radnym wypowiedzenia się na temat przyjętych rozwiązań, by uniknąć potencjalnych zmian na etapie oficjalnych konsultacji. Takie działanie ma na celu skrócenie procedury przyjęcia tego ważnego dla miasta dokumentu – podał magistrat.

W studium podzielono miasto na rejony o podobnej problematyce przestrzennej. Każdy z rejonów ma swoją specyfikę i z założenia każdy rejon ma rozwijać się w sposób harmonijny, by nie było Milanówka lepszego – w strefie konserwatorskiej i gorszego poza nią. Podczas spotkania naświetlono radnym kilka wariantów rozwiązań, które mogą być przyjęte w Studium i kilka problemów do przedyskutowania. To od zgłoszonych do Studium uwag mieszkańców i decyzji radnych, zależał będzie kształt przyszłego studium.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi