10 12 2018

Prace na Iwaszkiewicza i Modrzewiowej idą pełną parą

10.12.2018, godz.: 13:13
Prace na Iwaszkiewicza i Modrzewiowej idą pełną parą
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Co pewien czas zaglądamy do Podkowy Leśnej, by sprawdzić jak idą prace przy budowie ulic. Okazuje się, że nie tylko na Modrzewiowej postępy widać z dnia na dzień. Prace toczą się także na ul. Iwaszkiewicza.

Postępami pochwalił się ostatnio na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński. – Prace drogowe nie ustały. Pogoda, poza paroma mroźniejszymi dniami jest sprzyjająca, dzięki czemu udało nam się zrealizować budowę końcówki ulicy Iwaszkiewicza oraz część ulicy Modrzewiowej. Kolejny jej fragment jest w trakcie budowy – napisał włodarz. – Przypomnę, że ulica Iwaszkiewicza została wykonana na przełomie roku 2016/17, natomiast ze względu na brak uregulowania stanu prawnego końcówki tej ulicy ( na wysokości MOK), została zaprojektowana tylko do pewnej wysokości. Dopiero zakończony spór z PKP dwa lata temu pozwolił za zlecenie projektu i wykonanie brakującego fragmentu.  Wykonanie tego kawałka uporządkowało teren wokół MOK, a także usprawniło komunikację rowerzystów i pieszych z ciągiem pieszo-jezdnym wzdłuż torów WKD – dodał.

Ul. Iwaszkiewicza dziś ma się tak…

A co słychać na Modrzewiowej? – Na szczęście, po kilku zmianach, etapowaniu prac udało się znaleźć wykonawcę. I tak prace rozpoczęły się jeszcze w październiku. Odcinek od ul. Wschodniej do Topolowej  został już zrealizowany. Trwają roboty przy kolejnym między ul. Topolową a Jana Pawła II. Została wykonana kanalizacja burzowa, nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik z kostki betonowej, a także progi spowalniające. Wykonanie kolejnego etapu powinny się zakończyć do czerwca 2019 roku, chyba, że pogoda pozwoli na prowadzenie budowy w zimie, to pewnie szybciej. Przebudowa ulicy Modrzewiowej pozwoli na uporządkowanie ruchu w okolicy szkoły i kościoła, choć niezbędny do całkowitego poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie będzie remont ulicy Kościelnej – podkreśla burmistrz Tusiński.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi