23 11 2017

Poziom zanieczyszczeń powietrza na Mazowszu znów alarmujący

23.11.2017, godz.: 12:42
Poziom zanieczyszczeń powietrza na Mazowszu znów alarmujący
fot. Pixabay

Zgodnie z pomiarami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska powietrze w naszym regionie znów jest mocno zanieczyszczone. Normy pyłów zostały przekroczone na tyle, że wojewoda mazowiecki wydał ostrzeżenie o zagrożeniu pierwszego stopnia (umiarkowane).

Alarm obowiązują od wczoraj (22 listopada) do końca doby 23 listopada.

Ogłoszone ostrzeżenie oznacza, że osoby z grup wrażliwych powinny być bardziej ostrożne i powinny unikać wychodzenia na zewnątrz oraz obserwować wyniki pomiarów i prognoz na stronie WIOŚ w Warszawie tutaj i tutaj.

W przypadku wystąpienia podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia, oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych.

Pył zawieszony PM2,5 może powodować kaszel, trudności z oddychaniem, podrażnienia górnego odcinka dróg oddechowych.

1

Dodaj Komentarz

  • mieszkaniec

    Przecież mamy cudowną służby, które miały kontrolować ludzi spalających śmieci. A jak się wysiada na WKD Radońska to powietrze gorsze niż przy głównych trasach w Warszawie…

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi