11 09 2017

Pożar sauny w Międzyborowie, cztery zastępy w akcji

11.09.2017, godz.: 10:07
Pożar sauny w Międzyborowie, cztery zastępy w akcji
fot. GrodziskNews

Cztery jednostki straży pożarnej walczyły z ogniem, który wybuch w drewnianym budynku sauny sąsiadującym z zabudowaniami gospodarczymi. Strażacy przyznają, gdyby pożar został zauważony później, to opanowanie żywiołu byłoby znacznie trudniejsze.

A i tak strażacy mieli dużo pracy. Dość powiedzieć, że owe cztery zastępy prowadziły akcję przez dwie godziny. – Zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku sauny otrzymaliśmy o godz. 22.19, okazało się, że ogień pojawił się w górnej części obiektu, pod dachem. W chwili zaprószenia ognia nikogo nie było w środku, ale właściciel wyjaśnił, że wcześniej tego dnia sauna była używana – powiedział nam bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. – Piec został wygaszony, ale jakichś przyczyn doszło do zaprószenia ognia – dodaje.

– Ponieważ obiekt znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań gospodarczych, istniało zagrożenie rozprzestrzenienia ognia. Na szczęście zgłoszenie otrzymaliśmy w porę i opanowaliśmy sytuację. Pożar został ugaszony, a obiekt sprawdzony kamerą termowizyjną pod kątem ewentualnych ognisk zapalnych. Akcję zakończyliśmy pół godziny po północy – zaznacza bryg. Tryniszewski

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi