11 03 2018

Powietrze nad regionem zanieczyszczone ponad normę. Ostrzeżenie pierwszego stopnia

11.03.2018, godz.: 12:43
Powietrze nad regionem zanieczyszczone ponad normę. Ostrzeżenie pierwszego stopnia
Fot. Pixabay

Zgodnie z pomiarami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska powietrze w naszym regionie znów nie jest najlepsze. Normy pyłów zostały przekroczone na tyle, że wojewoda mazowiecki wydał ostrzeżenie o zagrożeniu pierwszego stopnia (umiarkowane).

Ogłoszone ostrzeżenie oznacza, że osoby z grup wrażliwych powinny być bardziej ostrożne i powinny unikać wychodzenia na zewnątrz, choć wyjątkowo wiosenna pogoda zachęca aby wyjść na „świeże” powietrze.

W przypadku wystąpienia podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia, oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych.

Pył zawieszony PM2,5 może powodować kaszel, trudności z oddychaniem, podrażnienia górnego odcinka dróg oddechowych.

Wydane przez wojewodę ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od dziś do poniedziałku (12 marca) włącznie.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi