11 03 2015

Powiatowy poradnik dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

11.03.2015, godz.: 07:21
Powiatowy poradnik dla rodziców dzieci niepełnosprawnych
fot. Pixabay

Starostwo Powiatu Grodziskiego wydało publikację skierowaną do rodziców osób niepełnosprawnych. Zawiera ona wiele przydatnych informacji m.in. o orzecznictwie, czy o pomocy niepełnosprawnemu w systemie oświaty.

„Poradnik dla rodziców dziecka niepełnosprawnego” został wydany w tym roku i jest całkowicie bezpłatny. Można go pobrać ze strony internetowej starostwa powiatowego. Został napisany przez mgr Agnieszkę Boczek, dyrektora grodziskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i mgr Agnieszki Klonowskiej, dyrektora Zespołu Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku.

Publikacja ma 35 stron, na których zawarte są najważniejsze zagadnienia dotyczące niepełnosprawnych dzieci. Dowiemy się z nich m.in. kto orzeka o niepełnosprawności dziecka, co takie orzeczenie oznacza i do czego służy, jak przeprowadzić takie dziecko przez kolejne lata edukacji, a także jakie świadczenia i ulgi przysługują niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Poradnik podpowie również jak skutecznie ubiegać się o dofinansowanie na zakup sprzętu ortopedycznego i środków pomocowych.

„Poradnik dla rodziców dziecka niepełnosprawnego” można pobrać TUTAJ.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata