06 01 2018

Powiat z budżetem na 2018 rok. 20 milionów na inwestycje

06.01.2018, godz.: 18:34
Powiat z budżetem na 2018 rok. 20 milionów na inwestycje
fot. Pixabay

Radni powiatu grodziskiego przyjęli uchwałę budżetową na 2018 r. Na inwestycje starostwo przeznaczy 20 mln zł. Jakie? O szczegółach piszemy poniżej.

Dochody powiatu w przyszłym roku mają wynieść nieco ponad 94,9 mln zł, wydatki natomiast zamkną się w kwocie 99,8 mln zł. Oznacza to, że starostwo będzie miało deficyt w wysokości niespełna 4,9 mln zł. Niedobór zostanie ona przeznaczona na spłatę z zaciągniętych na ten cel kredytów.

Na inwestycje powiat zamierza przeznaczyć 20 milionów złotych z drobnym okładem. Trzeba jednak zaznaczyć, ze lwia część tych środków pochodzić będzie m.in. z kredytów i obligacji, inne zostaną zaś przekazane przez gminy w formie pomocy finansowej. Na liście planowanych przedsięwzięć dominują zadania drogowe.

5,4 mln zł kosztować ma przebudowa ulic Nałkowskiego i Centralnej w Radoniach i Adamowiźnie. Prawie sześć milionów pochłonie analogiczna inwestycja związana z ul. Królewską w Kaskach (gm. Baranów). Dwa miliony zabezpieczono na gruntowną modernizację ul. Pomorskiej w Jaktorowie. Prawie 900 tys. zł kosztować będzie rozbudowa drogi z Grodziska Mazowieckigo do Józefiny. Inwestycja (to już czwarty etap) obejmie odcinek w Admowiźnie i Osowcu. Powstaną chodnik oraz kładka przez rzekę Mrownę, przebudowany zostanie także rów w ciągu chodnika.

Oprócz inwestycji drogowych będzie kilkanaście innych mniej kosztownych. 1,7 mln zł pójdzie na sfinansowanie kilku projektów unijnych, takich jak rozwój e-usług, modernizacja strefy zielonej, zakup sprzętu medycznego dla SOR w Szpitalu Zachodnim. 600 tysięcy pochłonie remont pomieszczeń w budynku przy ul. Dalekiej 11 pod siedzibę starostwa. 260 tys. zł zabezpieczono w budżecie na budowę parkingu przy ul. Piasta w Milanówku.

W sumie blisko 500 tysięcy dostaną szkoły w Milanówku i Grodzisku m.in. na ocieplenie budynku, modernizację przyszkolnego boiska oraz budowę windy. Kosztem 190 tys. zł w Książenicach pojawi się zatok autobusowa, konkretnie na ul. Mazowieckiej.

Wykaz wszystkich inwestycji i budżetowych cyferek znajdziecie tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi