01 03 2018

Powiat walczy o dotacje na kolejne inwestycje

01.03.2018, godz.: 07:31
Powiat walczy o dotacje na kolejne inwestycje
Fot. powiat-grodziski.pl

Starostwo Powiatu Grodziskiego po pozyskaniu dotacji na przebudowę ulic Nałkowskiej i Centralnej stara się o kolejne dofinansowania.

W pierwszej połowie lutego informowaliśmy, że powiat grodziski otrzyma ponad 3,2 mln zł dotacji na przebudowę ulic Nałkowskiej i Centralnej w Radoniach i Adamowiźnie. Szacowany całkowity koszt zadania to 5,4 mln zł.

Jednak to niejedyna inwestycja, na którą starostwo może pozyskać dotację. W tym miesiącu został też złożony wniosek o dofinansowanie budowy kładki przez rzekę Mrowna na kwotę blisko 440 tys. zł. Inwestycja ta ma poprawić bezpieczeństwo pieszych, a zwłaszcza dzieci, które chodzą do szkoły w Adamowiźnie. Ponadto urzędnicy ze starostwa złożyli wniosek do wojewody mazowieckiego o blisko 3 mln zł dotacji na przebudowę drogi nr 3833W w Kaskach. Co prawda wniosek jest na liście rezerwowej, ale w przypadku oszczędności przetargowych innych beneficjentów jako pierwszy z tej listy otrzyma dodatkowe pieniądze.

Powiat informuje, że realizuje także mniejsze, ale równie istotne inwestycje, które mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa. – Władze powiatu grodziskiego w ostatnich dniach zeszłego roku przeznaczyły blisko 26 tys. zł na nowoczesne oświetlenie dyscyplinujące kierowców, które zlokalizowane jest w Podkowie Leśnej przy ul. Jana Pawła II przy szkole. Wkrótce zostanie także w Podkowie Leśnej wykonany z budżetu powiatu chodnik na ul. Brwinowskiej (odcinek od ulicy Orlej do Sokolej) – podkreślają urzędnicy.

Dodaj Komentarz

 • wtf

  dofinansowanie kładki za 440 000zł?
  ile kosztuje całość?
  dlaczego?
  miedziana będzie ta kładka, kryształowa?

  • adamos

   Kolego to nie duzo …. a rondo z jednej i drugiej ?? A park po lewo i prawo ?? A drogi dojazdowe do przyszlego fibosiedla ?? Za tyle kasy to bedzie pewnie zwodzony bo maja statki z gdyni do zakopanego przez grodzisk przeplywac…. napewno bardziej realne niz obwodnica 😉 grodziski prezes kosztow nie liczy robi pod swoje inwestycje fuszerki byc nie moze…. i tak ja ty my zaplacimy kilka podwyżek podatkow i jest kolorowo

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi