17 08 2017

Powalczą o miliony na budowę parkingu

17.08.2017, godz.: 10:11
Powalczą o miliony na budowę parkingu
fot. Pixabay

Jaktorowski magistrat cały czas poważnie myśli o budowie dużego parkingu w tym mieście. Urzędnicy złożyli już wniosek o dofinansowanie inwestycji szacowanej na około osiem milionów złotych. Osiemdziesiąt procent tej kwoty ma pochodzić z dotacji.

Przypomnijmy, że pierwotny plan zakładał starania o dofinansowanie budowy dwóch parkingów: zarówno w Jaktorowie, jak i Międzyborowie. Protesty części mieszkańców zablokowały jednak parkingowe plany w Jaktorowie, toteż zdecydowano o rozdzieleniu obu przedsięwzięć. Dziś plac postojowy w Międzyborowie jest już na ukończeniu, a w sprawie jaktorowskiego obiektu nastąpił przełom. –Wycięliśmy z dokumentacji projektowej najbardziej kłopotliwy dla mieszkańców fragment, stanowiący część drogi dojazdowej. Ten element nie wejdzie w skład inwestycji, ale nie ucierpią na tym planowane miejsca parkingowe – wyjaśniali urzędnicy rozmowie z nami sprzed kilku tygodni. Zapowiadali jednocześnie, że szykuję się do złożenia wniosku o dofinansowanie budowy parkingu w Jaktorowie.

Dziś wiemy na ten temat więcej. – Staramy się o 80-procentową dotację na inwestycję wartą około osiem milionów złotych. Zamierzamy wybudować miejsca parkingowe po obu stronach torów i samym centrum miasta. Od urzędu miejskiego aż do kościoła – opisuje Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej. – Mamy nadzieję, że nasz wniosek zyska aprobatę, bo bez dofinansowania nie będziemy mogli zrealizować inwestycji –przyznaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi