19 07 2019

Poszukiwania Dawida trwają, materiału do analizy cały czas przebywa

19.07.2019, godz.: 11:21
Poszukiwania Dawida trwają, materiału do analizy cały czas przebywa
fo. KSP

To już dziewiąta doba od zaginięcia 5-letniego Dawida Żukowskiego. Poszukiwania cały czas się toczą, lecz od kilkudziesięciu godzin policja nie podała żadnych nowych informacji w sprawie. Prokuratura wciąż czeka na wyniki ekspertyz zabezpieczonych śladów kryminalistycznych.

Z coraz większym napięciem czekamy na jakiekolwiek nowe informacje na temat chłopca. Dziś policja oraz prokuratura prowadzące sprawę przyznają, że nadal nie ma przełomu, a poszukiwania Dawida wespół z analizą wszelkich tropów trwają.

Nasze wczorajsze doniesienia o bardzo mało prawdopodobnym śladzie zagranicznym (o czym pisaliśmy TUTAJ) umocniła wypowiedź rzeczniczki Komendy Głównej Straży Granicznej Anny Michalskiej. – Z naszych ustaleń wynika, że chłopiec nie przekraczał granicy, to sprawdzaliśmy zaraz na samym początku, kiedy otrzymaliśmy informację o zaginięciu Dawida. Sprawdzaliśmy też godziny wcześniej, czy chłopiec nie wyjeżdżał za granicę. Z naszych ustaleń wynika, że było to niemożliwe – mówiła wczoraj funkcjonariuszka cytowana przez TVN Warszawa.

Dodała, że sprawdzono, czy chłopiec wyjeżdżał poza granice kraju, w tym drogą lotniczą. Strażnicy wykluczyli taką możliwość, każdy wyjazd dziecka za granicę jest sprawdzany bardzo szczegółowo.

Policja poinformowała, że poszukiwania trwają, a jeśli w sprawie zajdą nowe okoliczności, które należałoby przekazać opinii publicznej, zostanie zwołany briefing prasowy.

Wciąż nie ma także wyników ekspertyz kryminalistycznych śladów zabezpieczonych w toku śledztwa. – Czekamy na opinię biegłych dotyczącą zebranego materiału, ale należy dodać, że cały czas pojawiają się nowe ślady do analizy. Na ten moment nie umiem powiedzieć, kiedy poznamy wyniki ekspertyz – mówi nam prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

***

Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk. Policjanci zdecydowali się również opublikować wizerunek ojca dziecka. Ten w środę ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

5-latek ostatni raz był widziany w środę o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. Do chwili obecnej nie udało się go odnaleźć.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi