19 05 2017

Poszerzą autostradę A2?

19.05.2017, godz.: 08:21
Poszerzą autostradę A2?
Fot. GDDKiA

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa zapowiedział, że resort będzie badał możliwości poszerzenia autostrady A2 na odcinku między Łodzią a Warszawą – poinformował portal tvnwarszawa.pl.

Szef resortu infrastruktury powiedział dziennikarzom, że autostrada A2 między węzłami Stryków i Konotopa w ciągu najbliższych kilku lat wyczerpie swoje możliwości techniczne, a nie można doprowadzić do zatoru na tak ważnej trasie. Zanim jednak resort przystąpi do inwestycji musi zbadać, w których miejscach możliwe będzie poszerzenie. Wiceminister Jerzy Szmit natomiast miał poinformować, że kolejnych etapów tego zadania należy spodziewać się w ciągu czterech lat, chodzi o skierowanie do  realizacji i już samą realizację.

Przypomnijmy, że autostrada A2 Stryków – Konotopa po wielu problemach z wykonawcami, została oddana do użytku przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które w czerwcu i lipcu 2012 odbywały się w Polsce i na Ukrainie. To jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w naszym regionie, zwłaszcza, że wciąż nie wprowadzono opłat za użytkowanie trasy na tym fragmencie. Wciąż nie wiadomo kiedy miałoby to nastąpić.

Dodaj Komentarz

  • Użytkowniczka A2

    Ona od razu powinna być poszerzona…..

  • Sed52

    Ktoś nie pomyślał ,żeby od razu wybudować jeden pas więcej i jest problem.Pomyślano jednak aby debilnie ogrodzić autostradę EKRANAMI nawet tam gdzie
    nie są potrzebne.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi