13 02 2017

Poprawa bezpieczeństwa na krzyżówce w Książenicach pilnie potrzebna?

13.02.2017, godz.: 20:32
Poprawa bezpieczeństwa na krzyżówce w Książenicach pilnie potrzebna?
Fot. Czytelnik

Grodziscy kierowcy twierdzą, że u zbiegu ulic Mazowieckiej, Lipowej i Sadowej w Książenicach jest niebezpiecznie, a geometria skrzyżowania sprzyja kolizjom i wypadkom. Drogowcy zapewniają, że tę sprawę obserwują od dłuższego czasu i będą reagować, by poprawić bezpieczeństwo.

Przyczynkiem do dyskusji wśród naszych czytelników był wypadek (na zdjęciu głównym) w Książenicach na skrzyżowaniu Mazowieckiej z Sadową i Lipową (3 lutego). Czytelnicy zwracali uwagę na niebezpieczny wyjazd z Sadowej. – To miejsce jest bardzo niebezpieczne, a lustro umieszczone przy Mazowieckiej oddala i to znacznie bieżący widok. Może wreszcie ktoś sięgnie po rozum do głowy i zmieni obecny stan rzeczy – napisał czytelnik Tomek.

W tej sprawie wiadomość przysłał do nas także czytelnik Sławek. – To nie pierwsza i strzelam, że nie ostatnia sytuacja, kiedy na tym skrzyżowaniu dochodzi do zderzenia. Wyjazd z Sadowej jest niebezpieczny, widoczność bardzo ograniczona. Może zapytacie nasze władze o zmiany organizacji ruchu na tej ulicy – zaproponował.

Okazuje się, że grodziscy drogowcy znają sprawę i biorą pod uwagę różne rozwiązania poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu. – Lustro ma służyć określonemu celowi i być widoczne dla kierowców. Jest ustawione przy ul. Mazowieckiej, która jest drogą powiatową i to ten zarząd dróg odpowiada za jego ustawienie. My jako gmina również myślimy jednak o rozwiązaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa, by wspólnie z powiatem w przyszłości je wdrożyć. Była propozycja zamontowania interaktywnej tablicy dla kierowców. Takiej, jaką mamy na Warszawskiej, tyle że dwustronnej. Czekamy jednak na dalsze kroki powiatu w obrębie drogi zarządzanej przez starostwo – wyjaśnia Leszek Szczepaniak, szef Wydziału Zarządzania Drogami Gminnymi w Grodzisku.

– Inną możliwością, nad którą też poważnie myślimy, byłaby modernizacja al. Sadowej w Książenicach, czyli od Owczarni aż do ul. Mazowieckiej. Z tym wiązałaby się zmiana geometrii skrzyżowania i uczynienie go bezpieczniejszym. Będziemy się starali pozyskać środki, wykonać dokumentację projektową, następnie uzyskać zgody związane z nieruchomościami pod drogę oraz uzgodnienia zmian geometrii jezdni. To pozwoli przygotować nową organizację ruchu – dodaje.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi