10 07 2019

Ponad pół miliona dla podkowiańskich szkół

10.07.2019, godz.: 09:31
Ponad pół miliona dla podkowiańskich szkół
Fot. Pixabay

Podkowa Leśna pozyskała dofinansowanie dla dwóch szkół społecznych w mieście ogrodzie. Łącznie placówki otrzymają 550 tys. zł.

W minionym miesiącu w Podkowie zakończono projekt w samorządowej szkole podstawowej obejmujący przeprowadzenie dodatkowych zajęć i dokupienie materiałów dydaktycznych. Na ten cel w 2017 r. miasto pozyskało 838 tys. zł, co stanowiło 95 proc. całkowitych kosztów. Teraz udało się pozyskać kolejne środki dla placówek edukacyjnych.

– Edukacja także w szkołach społecznych na terenie Podkowy Leśnej odgrywa niebagatelną rolę. Dlatego zdecydowaliśmy się wystąpić z drugim projektem o dofinansowanie zewnętrzne dla Szkoły Podstawowej im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus (KIK) oraz Liceum Ogólnokształcącego w Podkowie Leśnej. Szkoły łącznie otrzymają ok. 550 tys. zł – ok. 450 tys. KIK i 100 tys. LO na Wiewiórek. W tym są koszty zajęć dodatkowych dla dzieci, zakupu pomocy dydaktycznych oraz zarządzania projektem – poinformował na swoim blogu burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

Fundacja STIWEK przygotowała projekt dla czterech szkół – dwóch podkowiańskich i po jednej z Legionowa i Warszawy. Wszystkie placówki plasowały się wśród czterdziestu najlepszych szkół na Mazowszu jeżeli chodzi o wyniki egzaminu szóstoklasisty. Projekt ruszy 1 sierpnia, pierwsze dodatkowe zajęcia rozpoczną się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Zakończenie projektu wyznaczono na lipiec 2021.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi