05 03 2019

Ponad milion dotacji na żłobek dla kolejnej gminy

05.03.2019, godz.: 07:49
Ponad milion dotacji na żłobek dla kolejnej gminy

Podobnie jak Milanówek, także Żabia Wola została zakwalifikowana do dofinansowania na budowę żłobka. W ramach dotacji gmina otrzyma 1,1 mln zł. 

Pieniądze zostały przyznane z rządowego programu „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki.

Celem programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

I tak Żabia Wola będzie mogła teraz zorganizować dodatkowe miejsca żłobkowe. – Kwota jaką otrzymała Gmina Żabia Wola wynosi 1,1 mln zł. Szacowany koszt planowanej inwestycji budowy żłobka będzie co najmniej dwa razy większy, więc wspólnie z Radnymi Gminy Żabia Wola pracujemy nad zabezpieczeniem środków finansowych – poinformował wójt Piotr Rybka.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi