03 03 2019

Ponad dwa miliony za odbiór śmieci na nowych zasadach

03.03.2019, godz.: 15:44
Ponad dwa miliony za odbiór śmieci na nowych zasadach
fot. GrodziskNews

Do końca marca w Milanówku obowiązywać będzie odbiór śmieci na dotychczasowych zasadach. Miasto ogród wybrało jednak ofertę firmy, która zajmie się gospodarowaniem odpadami wedle nowych reguł. Trzeba było jednak głęboko sięgnąć do kasy.

Dotychczas odpady segregowane były na 3 frakcje, obecnie nałożono wymóg segregacji na 5 frakcji, co powoduje podniesienie kosztu odbioru odpadów. Ponadto można się spodziewać podwyżek cen także w Milanówku ze względu na sytuację śmieciową na Mazowszu: likwidacja wysypisk spowodowała, że firmy stające do przetargów muszą oferować dużo wyższe ceny za wywóz odpadów. A przepisy ustawy mówią, iż gminy nie mogą z własnej kieszeni dopłacać za odbiór śmieci.

Miasto było więc zmuszone wybrać jedyną ofertę w przetargu. Żłożyła ją nadarzyńska firma Eko-Hetman, która zażyczyła sobie prawie 2,2 mln zł, podczas gdy magistrat przewidywał do wydania na śmieci 1,4 mln zł. Trzeba będzie zatem dołożyć owe 800 tysięcy.

W informacji o wyborze oferty Milanówek podał o trzech kryteriach wyboru oferty. 60 procent stanowiła cena, 30 procent to waga kryterium dotyczącego poziomu emisji spalin śmieciarek. Pozostałe 10 procent to z kolei częstotliwość odbioru odpadów.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi