16 07 2018

Ponad 900 metrów drogi do modernizacji

16.07.2018, godz.: 13:15
Ponad 900 metrów drogi do modernizacji
Fot. GrodziskNews.pl

Kolejna inwestycja Powiatowego Zarządu Dróg w Grodzisku na terenie gminy Jaktorów. Tym razem modernizację ma przejść 917-metrowy fragment ul. Kaskiej w Starych Budach.

Wcześniej PZD ruszył z innymi inwestycjami na terenie jaktorowskiej gminy, w tym m.in. modernizacja ul. Armii Krajowej w Budach Zosinych, czy przebudowa ul. Chełmońskiego w miejscowościach Budy Grzybek i Chylice, czy remont 900-metrowego odcinka drogi 1516 łączącej Stare Budy z Baranowem po północnej stronie torów PKP. Teraz czas na kolejne zadanie.

PZD ogłosił przetarg na remont kolejnego fragmentu drogi powiatowej 1516. Inwestycja obejmie 913-metrowy odcinek ul. Kaskiej od skrzyżowania z drogą wojewódzką 719 do torów PKP. W zakres prac wchodzi frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej, wiążącej oraz ścieralnej z betonu asfaltowego. Ponadto utwardzone mają zostać pobocza.

Wykonawca przygotuje też projekt tymczasowej organizacji ruchu podczas prowadzenia prac. Ten powinien przewidywać możliwość utrzymania ruchu.

Firma, która wygra przetarg będzie miała trzy miesiące na realizację zadania od daty podpisania umowy.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi