05 06 2018

Ponad 1100 kontroli w długi weeknd na drogach powiatu

05.06.2018, godz.: 14:26
Ponad 1100 kontroli w długi weeknd na drogach powiatu
fot. Policja

Grodziscy policjanci podsumowali długi weekend na lokalnych drogach. W ciągu pięciu dni na drogach w naszym powiecie doszło do kilkunastu kolizji i jednego wypadku. 

Akcja grodziskiej drogówki, podobnie jak w innych rejonach Polski, trwała od 30 maja do 3 czerwca włącznie. Kontrolowano przede wszystkim trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz prędkość. Funkcjonariusze zwracali uwagę również na to, czy
podróżni mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Grodziscy policjanci przetestowali alkomatem aż 854 kierowców pod kątem trzeźwości. – W trakcie tych sprawdzeń pod wpływem alkoholu było sześciu kierowców samochodów, z czego pięciu w stanie nietrzeźwości i jeden po spożyciu alkoholu – mówi nam asp. sztab.
Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Było również siedmiu nietrzeźwych rowerzystów: sześciu w stanie nietrzeźwości i jeden po spożyciu
alkoholu – dodaje.

Policjanci przeprowdzili również 257 kontroli pojazdów i kierujących, które w czeterech przypadkach zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy – dwukrotnie za przekroczenie prędkości i dwa razy za jazdę pod wpływem alkoholu.

– W całym okresie kontroli odnotowaliśmy też 16 kolizji i jeden wypadek – podsumowuje Katarzyna Zych.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi