02

08 2019

Polski półfinał turnieju w Kozerkach

Polski półfinał turnieju w Kozerkach - Grodzisk News

Wiadomo już, że jedną z finalistek turnieju Kozerki Open będzie Polka. W półfinale zagrają bowiem ze sobą Katarzyna Piter oraz Maja Chwalińska.

Pierwsza z wymienionych w walce o najlepszą czwórkę pokonała Norweżkę Ulrikke Eikieri 6:3 i 7:6. Początek nie był jednak zbyt dobry w wykonaniu Polki, gdyż szybko zrobiło się 0:2 i musiała gonić rywalkę. Piter wytrzymała presję i wygrała pięć kolejnych gemów, a niedługo potem wygrała pierwszego seta. Drugi rozpoczął się podobnie ? prowadzenie Skandynawki 2:0 i ponownie pogoń za wynikiem, ale ostatecznie wygrała po tie breaku. ? Grałyśmy już kiedyś ze sobą i przegrałam tamto spotkanie, więc wiedziałam, że i dziś nie będzie łatwo. Dziś rywalka grała jeszcze bardziej agresywnie, więc musiałam dostosować do tego odpowiednią taktykę. To był bardzo bliski mecz, także mentalnie. Szłyśmy punkt w punkt i czułam, że jeśli choć na chwilę odpuszczę, to ona to wykorzysta. Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać ten pojedynek w dwóch setach, bo to oszczędzi mi sił na sobotni półfinał ? mówiła zaraz po zejściu z kortu Piter. Dużo łatwiej przyszło zwycięstwo Mai Chwalińskiej nad Słowaczką Vivien Juhaszową, która spędziła na korcie tylko 28 minut. Rywalka naszej zawodniczki zmaga się z chorobą i przy stanie 1:6 i 0:1 zrezygnowała z dalszego udziału w spotkaniu. Inna Polka, Anna Hertel mimo zaciętego (trwającego 3 godziny i 15 minut) boju, przegrała z Serbką Dejaną Radanović 7:6, 4:6, 3:6. Mimo porażki Hertel zaimponowała widzom. Ci będą ją jednak mogli jeszcze zobaczyć na kortach w Kozerkach, ponieważ zagra ona w finale debla (w parze z Ukrainką Anastazją Soszyną). Turniej Kozerki Open 2019 jest rozgrywany w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Patronem medialnym turniej jest portal GrodziskNews.pl.