02 08 2019

Polski półfinał turnieju w Kozerkach

02.08.2019, godz.: 20:36
Polski półfinał turnieju w Kozerkach
Fot. Mat. prasowe

Wiadomo już, że jedną z finalistek turnieju Kozerki Open będzie Polka. W półfinale zagrają bowiem ze sobą Katarzyna Piter oraz Maja Chwalińska.

Pierwsza z wymienionych w walce o najlepszą czwórkę pokonała Norweżkę Ulrikke Eikieri 6:3 i 7:6. Początek nie był jednak zbyt dobry w wykonaniu Polki, gdyż szybko zrobiło się 0:2 i musiała gonić rywalkę. Piter wytrzymała presję i wygrała pięć kolejnych gemów, a niedługo potem wygrała pierwszego seta. Drugi rozpoczął się podobnie – prowadzenie Skandynawki 2:0 i ponownie pogoń za wynikiem, ale ostatecznie wygrała po tie breaku. – Grałyśmy już kiedyś ze sobą i przegrałam tamto spotkanie, więc wiedziałam, że i dziś nie będzie łatwo. Dziś rywalka grała jeszcze bardziej agresywnie, więc musiałam dostosować do tego odpowiednią taktykę. To był bardzo bliski mecz, także mentalnie. Szłyśmy punkt w punkt i czułam, że jeśli choć na chwilę odpuszczę, to ona to wykorzysta. Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać ten pojedynek w dwóch setach, bo to oszczędzi mi sił na sobotni półfinał – mówiła zaraz po zejściu z kortu Piter.

Dużo łatwiej przyszło zwycięstwo Mai Chwalińskiej nad Słowaczką Vivien Juhaszową, która spędziła na korcie tylko 28 minut. Rywalka naszej zawodniczki zmaga się z chorobą i przy stanie 1:6 i 0:1 zrezygnowała z dalszego udziału w spotkaniu.

Inna Polka, Anna Hertel mimo zaciętego (trwającego 3 godziny i 15 minut) boju, przegrała z Serbką Dejaną Radanović 7:6, 4:6, 3:6. Mimo porażki Hertel zaimponowała widzom. Ci będą ją jednak mogli jeszcze zobaczyć na kortach w Kozerkach, ponieważ zagra ona w finale debla (w parze z Ukrainką Anastazją Soszyną).

Turniej Kozerki Open 2019 jest rozgrywany w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Patronem medialnym turniej jest portal GrodziskNews.pl.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.