08 09 2017

Policjanci zarekwirowali tysiące podróbek

08.09.2017, godz.: 07:58
Policjanci zarekwirowali tysiące podróbek
Fot. KSP

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zarekwirowali w Wólce Kosowskiej towary z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz wzornictwem znanych marek. Łączna wartość rynkowa takich oryginalnych produktów to ponad 2 mln zł.

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji udali się centrum handlowego w Wólce Kosowskiej, aby skontrolować oferowany tam towar. W jednym z pojazdów znaleźli szeroki asortyment odzieży, butów i galanterii. Widniały na nich zastrzeżone znaki towarowe oraz wzornictwo znanych marek, ale ich jakość wykonania wzbudziła podejrzenia mundurowych, którzy podejrzewali, że mogą to być podróbki. Pojazd został więc rozładowany, a towar dokładnie sprawdzony. Policjanci zabezpieczyli 4700 sztuk odzieży, 364 pary butów oraz prawie 660 sztuk galanterii skórzanej. Oszacowano, że jeżeli to byłyby oryginały, to ich łączna wartość wyniosłaby około 2,2 mln zł.

W związku z podejrzeniem o handel podróbkami zatrzymano dwóch Bułgarów (30 i 20 lat) i pięciu Polaków (od 32 do 53 lat), a także zabezpieczyli ponad 12 tys. zł w gotówce na poczet przyszłych kar.

Za handel podrobionymi produktami grozi im nawet pięć lat trafić do więzienia.

Fot. KSP

Dodaj Komentarz

  • adamos

    No to sie panowie dzis zaopatrzyli w ciuszki
    dla siebie zon i rodziny. Tak to juz niestety jest… perfumki z opyp tez zmienily tylko wlascicieli hehe a swoja droga to smieszne… 2.2 mil za ok 5700 szt co daje nam ok 386 zl za sztuke… to podrobki dla debila… czyli za torebke od prady 386 to z gory wiadomo to wietnamskie „g” a z drugiej strony t-shert polo za tyle samo to chyba jest ze zlota. Zarekwirowali 5700 szt a tylna brama wyjechalo w polske kilka kontenerow 🙂

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi