04 09 2019

Policjanci zadbają o bezpieczną drogę do szkoły

04.09.2019, godz.: 13:01
Policjanci zadbają o bezpieczną drogę do szkoły
fot. grodzisk.pl

Wraz z początkiem września policjanci w całej Polsce, także w Grodzisku, rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Przez dwa tygodnie poprowadzą wzmożone kontrole na trasach w pobliżu szkół czy na przejściach dla pieszych. Cel? Skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu i tym samym zapewnić większe bezpieczeństwo dzieciom zmierzającym do szkoły.

Koniec sierpnia i początek września to okres, który niesie ze sobą szczególne zagrożenia w ruchu drogowym przez zdecydowanie zwiększony ruch pojazdów. Ludzie bowiem tłumnie wracają z wakacyjnego wypoczynku. Jednocześnie bardzo wzmaga się ruch pieszy, rowerowy i motorowy, w związku z początkiem roku szkolnego. Dodatkowo na trasy wyjeżdżają autobusy dowożące dzieci i młodzież do placówek oświatowych. Ważnym czynnikiem jest również to, że część dzieci po raz pierwszy samodzielnie będzie uczestniczyć w ruchu drogowym.

– Stałym elementem działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci będą zwracać uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Będą także przypominać o potrzebie noszenia elementów odblaskowych – dodała.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata