12 02 2019

Policjanci podsumowują ferie w regionie

12.02.2019, godz.: 19:56
Policjanci podsumowują ferie w regionie
Fot. GrodziskNews.pl

W poniedziałkowe przedpołudnie grodziscy policjanci zakończyli doroczną akcję „Bezpieczne ferie” Dwutygodniowa przerwa od szkoły była tradycyjnie czasem wzmożonych kontroli drogowych i nie tylko. Spójrzmy zatem, jak ów czas wyglądał pod względem bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze drogówki sprawdzali stan techniczny pojazdów, w tym autokarów wiozących dzieci na zimowiska i z powrotem. Szczegółowo badano także kierowców pod kątem trzeźwości. Policjanci jak zwykle wyczuleni byli też na zbyt szybką jazdę oraz bezpieczeństwo dzieci na ulicach oraz w miejscach użyteczności publicznej.

Możemy te dwa tygodnie uznać za bezpieczne ponieważ obyło się bez niebezpiecznych z darzeń z udziałem dzieci. Na drogach odnotowaliśmy tylko dwa wypadki: w jednym kobieta kierująca renault uderzyła w drzewo, w drugim doszło do potrącenia pieszej na pasach. Było też 67 kolizji wylicza asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Wzmożone kontrole na drogach przyniosły jeszcze inne, niepożądane „żniwo”, mianowicie kierujących pod wpływem alkoholu. – Zatrzymaliśmy osmie nietrzeźwych kierowców aut, taką samą liczbę rowerzystów oraz jednego motorowerzystę – mówi nam Katarzyna Zych. – W czasie ferii przeprowadziliśmy również kontrole 13 autokarów, w wyniku czego jeden nie został dopuszczony do jazdy – dodaje.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi