05 11 2018

Policjanci podsumowują akcję „Znicz”

05.11.2018, godz.: 15:05
Policjanci podsumowują akcję „Znicz”
fot. Policja

Mimo długiej w tym roku akcji „Znicz”, policjanci z naszego powiatu oceniają ten czas jako stosunkowo bezpieczny. A jak przedstawiał się on w liczbach? Zobaczmy.

Akcja „Znicz 2018” wystartowała 30 października i trwała do 4 listopada włącznie. W tym okresie funkcjonariusze z grodziskiej komendy prowadzili na głównych i najbardziej ruchliwych trasach wzmożone kontrole, jak co roku najwięcej policjantów można było spotkać na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych. Kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców. Sprawdzali także czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach oraz czy wszyscy mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Nie brakowało również działań zabezpieczających i prewencyjnych okolicach cmentarzy.

Policjanci oceniają, że mimo dość dużego natężenia ruchu, na drogach powiatu grodziskiego było stosunkowo bezpiecznie. – W czasie tych dni doszło do 1 wypadku na autostradzie, w którym 2 osoby zostały ranne oraz do 23 kolizji. Po kontroli stanu trzeźwości kierujących, policjanci zatrzymali 2 osoby, które kierowały swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo po pościgu zatrzymany został kierujący motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli. Po zatrzymaniu okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Jego stan trzeźwości zostanie potwierdzony na podstawie wyników przeprowadzonych badań krwi – poinformowała grodziska komenda.

– W czasie akcji „Znicz” policjanci nie otrzymali zgłoszeń dotyczących kradzieży w okolicach cmentarzy, ani innych przestępstw, które miałyby zakłócić spokojne przeżywanie tych ważnych dla mieszkańców i gości dni – dodała.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi