24 09 2018

Pokazali „ogień” przy teqballowym stole [FOTO]

24.09.2018, godz.: 14:57
Pokazali „ogień” przy teqballowym stole [FOTO]
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Podkowa Leśna gościła w miniony weekend historyczne pierwsze mistrzostwa Polski w teqballu. Emocji i widowiskowych gier nie brakowało. Podobnie jak publiczności obserwującej zmagania. Były także znane postacie ze świata sportu.

W Polsce teqball stawia dopiero pierwsze kroki, a za sprawą Podkowy Leśnej mamy w kraju pierwszy profesjonalny stół do uprawiania dyscypliny. –   Jako, że jesteśmy  prekursorami tej aktywności sportowej, Podkowa we współpracy z Teqball Poland podjęła się trudu zorganizowania tych mistrzostw. Dwa dni zmagań zawodników, którzy zgłosili się z Warszawy, Łodzi, Poznania, Krakowa oraz oczywiście Podkowy Leśnej i okolic. Pierwszego dnia odbyły się zawody singlowe, gdzie zmierzyło się 28 zawodników, natomiast w niedzielę byliśmy świadkami gry w debla, do którego zakwalifikowało się 15 par. – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

– Spotkania były na ogół bardzo zacięte i pasjonujące do ostatniej akcji. Podkowa miała tym większe powody do zadowolenia, że do ścisłego finału zakwalifikowali się byli uczniowie tutejszej szkoły KIK. Gratuluję świetnej gry wszystkim zawodnikom, a szczególnie naszym chłopakom, w tym mojemu synowi – napisał na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński.

Zmagania mistrzowskie poprzedził mecz halowy w piłkę nożną byłych zawodników klubów piłkarskich Legia Warszawa i Polonia oraz dziennikarzy. Były też inne postacie ze świata sportu m.in. były trener piłkarskiej reprezentacji polski Andrzej Strejlau oraz olimpijczyk, mistrz świata i Europy w zapasach Andrzej Supron.

Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi