05 12 2018

Pokaz laserowy zamiast fajerwerków w Milanówku

05.12.2018, godz.: 19:01
Pokaz laserowy zamiast fajerwerków w Milanówku

Wzorem m.in. Grodziska, w tym roku także Milanówek zrezygnuje z pokazu fajerwerków podczas sylwestra miejskiego. Magistrat chce w ten sposób zaoszczędzić stresu mieszkańcom i czworonożnym pupilom, które źle znoszą tę formę ekspresji. Zamiast tego ma być nie mniej efektowny pokaz animacji laserowych.

Grodzisk już w zeszłym roku zrezygnował z fajerwerków na rzecz laserów podczas miejskiego powitania nowego roku, co spotkało się z bardzo pozytywny odbiorem mieszkańców. Milanówkowi przyświecały takie same względy.

– Mieszkańcy Milanówka od dawna zabiegali o to, aby w sylwestrową noc bawić się bez sztucznych ogni. Pan Burmistrz, Piotr Remiszewski, podjął decyzję, że w czasie oficjalnego sylwestrowego festynu miejskiego (szczegóły podamy niebawem), na którym mieszkańcy Milanówka żegnać będą stary rok i witać nowy, zamiast sztucznych ogni, atrakcją będzie efektowny pokaz animacji laserowej – zapowiada magistrat. – W ten sposób miasto ogród wpisuje się na listę tych, które odchodzą od pokazów ogni sztucznych, które powodują stres nie tylko u mieszkańców (szczególnie osób starszych i małych dzieci), ale także u naszych czworonożnych pupili – dodaje.

– Tą drogą prosimy również mieszkańców o rozważenie rezygnacji z hucznego witania Nowego Roku. Bawmy się ale bez fajerwerków! Niech nasza zabawa nie będzie powodem stresu u innych. Zapraszamy do wspólnej zabawy – zaapelowali urzędnicy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi