06

09 2015

Pogoń wreszcie wygrana!

Pogoń wreszcie wygrana! - Grodzisk News

Jeśli wygrywać to zdecydowanie ? tak mogą powiedzieć piłkarze Pogoni Grodzisk, którzy w sobotę dopiero w szóstym meczu ligowego sezonu odnieśli pierwsze zwycięstwo. Za to wysokie, bez straty gola i przed własną publicznością. Grodziszczanie 3:0 ograli ekipę Oskara Przysucha.

Mecz z trzecioligowym beniaminkiem miał odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim o przyszłości Pogoni w w tej klasie rozgrywkowej w przypadku kolejnego spotkania bez zwycięstwa. Bo jeśli nie wygralibyśmy z beniaminkiem to z kim o te punkty skutcznie walczyć? Kolejne pytanie dotyczyło formy w jakiej zaprezentuje się Pogoń? Po spotkaniu uzyskaliśmy odpowiedzi.

Pogoń zwyciężyła. To fakt z którym nie należy polemizować. Styl? Od początku spotkanie nie zachwycało poziomem. Była to wyrównana gra w której ciężko byłoby wskazać zespół przewyższający przeciwnika w jakimś aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Pogoń niby kontrolowała wydarzenia na boisku, ale Oskar groźnie kontratakował. W 4. minucie przyjezdni mieli pierwszą okazję, jednak stojący w grodziskiej bramce Michał Brudnicki dobrze obronił tamten strzał. W 25. minucie goście mieli najlepszą okazję do strzelenia gola. Kąśliwe uderzenie zmierzające w sam róg bramki Pogoni fenomenalnie obronił nasz golkiper. W 39. minucie Oskar miał kolejną okazję ale i tym razem nie było bramki. W 41. minucie swoją szansę mieli i nasi gracze, lecz piłka po strzale głową Macieja Tataja i interwencji bramkarza Oskaara trafiła w słupek.

Po zmianie stron nadal toczyła się wyrównana gra. W 57. minucie doskonałe podanie otrzymał Tataj, który w sytuacji sam na sam wykorzystuje szansę i zdobywa dla Pogoni upragnionego gola. Niespełna kwadrans później było już 2:0. Znowu świetnie zagrana piłka trafiła tym razem do Mateusza Sołtysa, który minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Goście z Przysuchy starali się grać futbolówką, ale z każdą minutą słabli a ich akcje stały się nad wyraz przewidywalne. W 85. minucie kolejną sytuację sam na sam wykorzystał Tataj i sprawił, że tablicy wyników pojawił się rezultat 3:0! Do końca meczu nie uległ już zmianie.

Nareszcie Pogoń odniosła ligowe zwycięstwo. W tym meczu podopieczni Tomasza Matuszewskiego pokazali duże doświadczenie wyniesione ze zmagań na tym poziomie rozgrywek. Mimo że bywały fragmenty, w których Oskar przeważał, to grodziszczanie czekali na swoje okazje które z zimną krwią wykorzystali. Zespół z al. Mokronoskich zainkasował więc 3 punkty, za tydzień powalczy o kolejne. Następne spotkanie rozegra na wyjeździe. W sobotę 12 września o godzinie 16:00 w Białobrzegach zmierzy się z Pilicą.

Pogoń Grodzisk ? Oskar Przysucha 3:0 (0:0)

Żółte kartki: Daniel Pałuba, Łukasz Sierociński, Jakub Kołaczek, Maciej Pietraszek ? Daniel Żurawski, Cezary Czpak,

Skład Pogoni: Michał Brudnicki, Tomasz Kołodziejski, Daniel Pałuba, Vielin Damyanov, Łukasz Sierociński, Damian Jaroń (59' Piotr Maślanka), Sebastian Olczak, Jakub Kołaczek, Mateusz Sołtys (80' Damian Rakoczy), Mateusz Michalski (67' Maciej Pietraszek), Maciej Tataj.

Skład Oskara: Filip Adamczyk, Piotr Kornacki, Kacper Michalski (72' Hubert Śliwiński), Mariusz Moskwa, Daniel Żurawski, Paweł Maciejczak (72' Jakub Sapieja ), Adam Najdzik, Cezary Czpak, Paweł Kowalczyk (75' Kamil Lewiński), Piotr Skałbania, Kacper Wnuk (86' Grzegorz Obuch).