25

06 2019

Pogoń uciszyła Huragan. Awansowała do III ligi!

Pogoń uciszyła Huragan. Awansowała do III ligi! - Grodzisk News

Stadion grodziskiej Pogoni miał w dzisiejszym meczu z Huraganem Wołomin pozostać niezdobytą twierdzą, w której czerwono-biali wyłącznie wygrywają. I tak się stało! Wynik 4:0 zapewnił naszej drużynie zwycięstwo w barażu o awans do trzeciej ligi!

Podopieczni trenera Roberta Moskala przystępowali do dzisiejszego pojedynku ze świadomością, iż trzeba odrobić straty z pierwszego meczu, w którym grodziski zespół przegrał 0:1. Piłkarze Pogoni od początku dzisiejszego starcia przeważali na boisku, byli agresywniejsi i budowali klarowniejsze akcje. Na pierwszego gola czekaliśmy do 26 minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Mariusz Baranowski. Rozochoceni gospodarze poszli za ciosem, co zaowocowało bramką ?do szatni?. W 45. minucie wynik na 2:0 podwyższył Michał Borychowski. W drugiej odsłonie spotkania Pogoń nadal przeważała, ale na gole musieliśmy poczekać niemal do końca. W 84. minucie na 3:0 strzelił Jakub Kołaczek, a trzy minuty później wynik na 4:0 ustalił Adrian Grabowski. Tym samym: awans jest nasz!