20

03 2016

Pogoń przegrywa u siebie

Pogoń przegrywa u siebie - Grodzisk News

Błękitni Raciąż po raz drugi w tym sezonie okazali się za mocni dla piłkarzy grodziskiej Pogoni. Po emocjonującym spotkaniu podopieczni Marka Końki przegrali 2:3.

Sobotni mecz z Błękitnymi na stadionie Pogoni był okazją do rewanżu za wyjazdową porażkę 0:2 w rundzie jesiennej. Niestety gospodarze fatalnie zaczęli spotkanie i już w pierwszej minucie meczu zawodnicy Błękitnych mogli się cieszyć ze zdobytej bramki. Grodziszczan ?napoczął? podobnie jak w Raciążu Tomasz Kamiński. Po straconej bramce piłkarze Pogoni przez kilka minut nie mogli złapać właściwego rytmu gry, ale w końcu to się udało. Zawodnicy Marka Końki coraz częściej pojawiali się w pobliżu bramki Błękitnych, a w 14. minucie wyrównał Maciej Tataj. W 18. minucie zawodnicy Pogoni po raz drugi umieścili piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Osiem minut później znów w dogodnej pozycji znalazł się Tataj, ale tym razem nie zdołał pokonać golkipera gości. Do przerwy nic się już nie zmieniło.

Po zmianie stron obie ekipy postanowiły zaatakować, mecz zrobił się niezwykle atrakcyjny, a zawodnicy obu ekip co chwila zagrażali bramce rywala. W końcu w 60. minucie piłkę w bramce Michała Brudnickiego umieścił Kamil Majkowski. Pogoń ruszyła więc do odrabiania strat i cztery minuty później znów był remis ? bramkę strzelił Mateusz Michalski. W 70. minucie powinno być 3:2 dla gospodarzy, ale Jakub Cesarek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Dwie minuty później nie było go już na boisku, zmienił go Mateusz Sołtys. W 86. minucie trybuny w Grodzisku uciszył Piotr Paczkowski, który pewnie pokonał Brudnickiego. Chwilę wcześniej Pogoń co prawda strzeliła trzecią bramkę, ale sędzia znów uznał, że piłkarz Pogoni był na spalonym.

Pogoń Grodzisk ? Błękitni Raciąż 2:3 (1:1)
Bramki: Maciej Tataj 14', Mateusz Michalski 64' - Tomasz Kamiński 1', Kamil Majkowski 60', Piotr Paczkowski 86'
Żółte kartki: Jadacki ? Kręt, Kamiński
Widzów: 300
Pogoń: Brudnicki, Kołodziejski, Olczak (88' Wilanowski), Jadacki, Lendzion, Krajewski, Jaroń, Kołaczek, Cesarek (72' Sołtys), Michalski (88' Cichowski), Tataj
Błękitni: Kręt, Padzik, Bieńkowski, Pluta, Pidvirnyi (31' Nowotka), Kamiński (88' Pomorski), Klepczyński, Radwański, Mitura, Grudzień (66' Szczepański), Majkowski