09

10 2016

Pogoń przegrywa po raz drugi z rzędu

Pogoń przegrywa po raz drugi z rzędu - Grodzisk News

Po znakomitym początku sezonu piłkarze Pogoni Grodzisk ponieśli drugą z rzędu ligową porażkę. Po zeszłotygodniowej ?domowej? przegranej z KS-em Łomianki, w sobotę podopieczni Krzysztofa Chrobaka ulegli na wyjeździe Mazovii Mińsk Mazowiecki 1:3.

Choć w ocenie obserwatorów tego spotkania na porażkę Pogoń po prostu nie zasłużyła. Prze cały mecz kontrolowała bowiem przebieg gry i przeważała nad drużyną gospodarzy. Grodziszczanie stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych, lecz brakowało skuteczności przy ich wykończeniu. Można to także poniekąd zrzucić na karb braku szczęścia. W pierwszej odsłonie zawodnicy Krzysztofa Chrobaka, dwukrotnie trafiali w słupek i raz w poprzeczkę. Mimo to jako pierwsi strzelili bramkę. Prowadzenie naszej drużynie dał w 29. minucie Michał Strzałkowski. Drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1:0 dla Pogoni.

Druga odsłona zaczęła się dla grodziszczan w najgorszy możliwy sposób, czyli od straty gola. Konto bramkowe po stronie Mazovii w 49. minucie otworzył Rafał Słowik, który bramką zwieńczył kontratak swego zespołu. Dziesięć minut później gospodarze wyprowadzili kolejną zabójczo skuteczną kontrę i wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Daniela Smugi. Choć pogoń starała się chociażby o wyrównanie, to ekipa z Mińska Mazowieckiego zadała ostateczny cios. W 86. minucie wynik spotkania ustalił Sebastian Kaczyński.

A zatem Pogoń przegrywa 1:3, lecz pozostaje liderem tabeli grupy północnej w IV lidze. Okazja do powrotu na zwycięską ścieżkę dla piłkarzy Krzysztofa Chrobaka nadejdzie w najbliższą sobotę (14 października, kiedy o podejmą Hutnika Warszawa.

Mazovia Mińsk Maz. ? Pogoń Grodzisk Maz. 3:1 (0:1)

Skład Pogoni: Balawejder, Krajewski, Panufnik, Damyanov, Źółtowski ? Kosiorek (72? Nowak), Enow, Kolaczek (80? Sierociński), Jaroń (80' Szewczyk) ? Wilanowski (85? Jaszczak) Strzałkowski.