05

03 2017

Pogoń pokonuje rezerwy Wisły Płock

Pogoń pokonuje rezerwy Wisły Płock - Grodzisk News

Po zimowej przerwie piłkarze Pogoni Grodzisk wrócili do rywalizacji o mistrzostwo IV ligi. W sobotę pokonali u siebie rezerwy płockiej Wisły 2:0, rozstrzygając losy spotkania tuż po pierwszym gwizdku.

Podopieczni Krzysztofa Chrobaka w imponującym stylu rozpoczęli mecz z płocczanami. Już w pierwszej minucie Kamil Kamiński pokonał golkipera gości i Pogoń wyszła na prowadzenie. Dwie minuty później było już 2:0 ? Kamiński doskonale zagrał do Michała Strzałkowskiego, a ten nie zmarnował okazji. Po tym golu Pogoń kontrolowała przebieg spotkania nie pozwalając na wiele gościom. Po pół godzinie gry Pogoń mogła podwyższyć ? Strzałkowski odwdzięczył się Kamińskiemu dobrym podaniem, ale ten przestrzelił.

Po przerwie oglądaliśmy dużo lepszą grę Wisły, która była znacznie groźniejsza niż w pierwszej odsłonie. W 56. minucie mieli najlepszą okazję do zdobycia gola ? sędzia po faulu w polu karnym wskazał na ?wapno?. Rzut karny znakomicie obronił jednak Adam Marczuk. Siedem minut później ?odgryzła się? groźnym strzałem Pawła Czarneckiego, ale piłka tylko obiła poprzeczkę bramki Wisły, a po chwili strzał Strzałkowskiego z dogodnej pozycji zablokował obrońca gości. W 83. minucie Wisła znów miała doskonałą okazję do zdobycia gola, ale ich napastnik nie trafił z najbliższej odległości.

Pogoń ostatecznie wygrywa spotkanie 2:0 i po 20 kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli z taką samą liczbą punktów (40) jak pierwszy MKS Ciechanów. Trzeci są Błekitni Raciąż z trzypunktową stratą do Pogoni i MKS-u.

Kolejny mecz Pogoń zagra w sobotę w Ząbkach z miejscowym Dolcanem. Początek spotkania o godz. 12.00.

Pogoń Grodzisk ? Wisła II Płock 2:0 (2:0)
Bramki: Kamil Kamiński, Michał Strzałkowski
Widzów: 350
Skład Pogoni: Marczuk, Krajewski, Czarnecki, Małkowski, Żółtowski, Kamiński (65' Kosiorek), Enow, Kołaczek (58' Szewczyk), Wilanowski, Jaroń (85' Sierociński), Strzałkowski (73' Stasz)

Skład Wisły: Lemanowicz, Mielczarski, Popławski, Stępniak, Kiełpin (45' Wiśniewski), Nowicki, Truskolaski, Tomaszewski (45' Szostak), Popiela (78' Perlak), Ziemak, Drozdowicz (65' Majchrzak)