16

10 2016

Pogoń pokonała Hutnika

Pogoń pokonała Hutnika - Grodzisk News

Grodziska Pogoń pokonała w sobotę Hutnika Warszawa 4:2. Zwycięstwo zapewniły bramki Damiana Jaronia oraz Macieja Wilanowskiego.

Mecz choć wygrany, wystawił na próbę nerwy kibiców Pogoni. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka prowadzili już 3:0, by doprowadzić do stanu 3:2 i były obawy, że goście doprowadzą do wyrównania (skąd my to znamy). Ale po kolei...

Mecz doskonale ułożył się dla grodziszczan. Od 5. minuty bowiem prowadzili 1:0. Bramkę po podaniu Kuby Kołaczka zdobył Maciek Wilanowski. W 16. minucie na tablicy wyników widniało 2:0. Tym razem rzut karny na gola zamienił Damian Jaroń. W 27. minucie ponownie rzut karny i ponownie nie myli się w jego wykonaniu Jaroń. Prowadzenie 3:0 i wydawało się że nic złego gospodarzom się stać w tym meczu nie może. Tym bardziej że goście praktycznie nie zagrażali bramce strzeżonej przez Jana Balawejdera. Niestety golkiper Pogoni w 35. minucie interweniował dość niefortunnie i Hutnik zdobył pierwszą bramkę.

Po zmianie stron Pogoń była nerwowa. Hutnik grał zdecydowanie, szybko starał się przejąć piłkę i groźnie zaatakować. Jedna z takich sytuacji pozwoliła Hutnikowi zdobyć bramkę kontaktową. W kolejnych kilkunastu minutach goście coraz groźniej atakowali, ale tylko do 65. minuty gdy czerwoną kartką został ukarany zawodnik z Warszawy. Mecz od tej pory się wyrównał. W 87. minucie udało dobić rywala, na listę strzelców znów wpisał się Wilanowski.

Kolejny mecz ligowy Pogoń rozegra w następną sobotę w Ostrołęce z Tęczą Łyse. W najbliższą środę natomiast grodziszczan czeka ćwierćfinał okręgowego Pucharu Polski. Zmierzą się u siebie z Gromem Warszawa.

Pogoń ? Hutnik Warszawa 4:2 (3:1)
Bramki: Damian Jaroń x2, Maciej Wilanowski x2
Widzów: 150

Pogoń: Balawejder, Damyanov (45' Krajewski), Panufnik, Żółtowski, Pietraszek, Kosiorek (60' Kamiński), Kołaczek, Enow, Jaroń, Wilanowski (89 Szewczyk), Strzałkowski (84' Nowak)

Hutnik: Pasturczyk, Górecki (45' Wielgosz), Nowik, Pracki, Baranowski, Cuch, Jankowski (82' Czyż), Wiśniewski, Mierzejewski, Kucharski (45' Przyborowski), Szala