14

05 2017

Pogoń pewnie wygrywa

Pogoń pewnie wygrywa - Grodzisk News

Piłkarze Pogoni Grodzisk po raz kolejny pokazują, że zasługują na awans sukcesywnie pokonując, a niekiedy wręcz demolując rywali. W minioną sobotę zrobili kolejny krok do promocji pewnie pokonując na wyjeździe KS Łomianki 3:1.

Od samego początku było widać kto w Łomiankach ma chęć na komplet punktów. Pogoń rzuciła się na rywala pokazując, że gospodarze nie będą mogli liczyć na wiele. Od 15. minuty prowadziliśmy już 1:0 ? bramkę zdobył po składnej akcji Maciek Wilanowski. Niedługo później piłka znowu ląduje w siatce Łomianek lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika. Strzelał Michał Strzałkowski. Widać było, że kolejne gole są tylko kwestią czasu. W pierwszej połowie swoją sytuację miał też Damian Jaroń lecz jego strzał z ostrego kąta nie sięgnął celu.

Po zmianie stron Łomianki zagrały odważniej lecz gracze Krzysztofa Chrobaka przeczekali ten moment, pozwolili się wyszumieć gospodarzom, a po chwili znów zaatakowali. W 60. minucie faulowany w polu karnym gospodarzy był Damian Jaroń. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. Pomimo prowadzenia gracze Pogoni nie zwolnili tempa i sześć minut później prowadzili już 3:0 ? na listę strzelców wpisał się Michał Strzałkowski. W 77. minucie gospodarze zdobyli bramkę honorową. Po chwili pięknym strzałem z dalszej odległości popisał się Kuba Kołaczek lecz piłka trafiła w poprzeczkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Pogoń w pełni zasłużenie zdobyła trzy punkty!

Cieszy wygrana i kolejne punkty, które przybliżają Pogoń do wygrania grupy i powalczenia w barażach o III ligę. A najbliższą środę (17 maja) czeka nas ligowy hit ? Pogoń o 17.30 zmierzy się na własnym stadionie z drugą w tabeli Mazovią Mińsk Mazowiecki.

KS Łomianki ? Pogoń Grodzisk Maz. 1:3 (0:1)
Bramki dla Pogoni: Maciek Wilanowski, Damian Jaroń, Michał Strzałkowski
Skład Pogoni: Balawejder ? Krajewski, Czarnecki, Małkowski, Żółtowski (68' Kosiorek) ? Kamiński (45' Pietraszek), Enow, Kołaczek (88' Szewczyk), Jaroń ? Wilanowski ? Strzałkowski (75' Szymerski)