19 09 2018

Podział na okręgi wyborcze w Podkowie

19.09.2018, godz.: 13:34
Podział na okręgi wyborcze w Podkowie
Fot. GrodziskNews.pl

Zbliżają się wybory samorządowe. Za niewiele ponad miesiąc wielu z nas pójdzie do punktów wyborczych, aby zagłosować na swojego kandydata. Dziś przedstawiamy jak wygląda podział na okręgi wyborcze w Podkowie Leśnej. Zmiany w stosunku do poprzednich wyborów są kosmetyczne.

W sierpniu premier Mateusz Morawiecki podał termin tegorocznych wyborów samorządowych. Wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wybierzemy 21 października. Druga tura głosowania nastąpi 4 listopada. W tym roku kadencje wszystkich samorządów kończą się 16 listopada.

W Podkowie Leśnej kandydaci do rady gminy będą wybierani z 15 okręgów wyborczych. Każdy z nich liczy sobie od 206 do 319 mieszkańców. Z każdego okręgu do rady trafi jeden kandydat. Na dziś wszystkich mieszkańców jest 3923, natomiast osób uprawnionych do głosowania jest 3208. Zmiany w okręgach w stosunku do poprzednich wyborów są kosmetyczne i te prezentują się podobnie jak poprzednio. Poniżej grafika obrazująca poszczególne okręgi. Pełna lista ulic przynależnych do danego okręgu jest dostępna tutaj.

Tegoroczne wybory samorządowe odbędą się na nowych zasadach wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość. Według tych zmian obowiązywać będą dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, 5-letnia kadencja organów samorządowych i jednomandatowe okręgi wyborcze w gminach do 20 tys. mieszkańców. Podczas głosowania po raz pierwszy współistnieć mają dwie komisję wyborcze, w tym jedna odpowiedzialna za liczenie głosów.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi