08 02 2019

Podrabiane zabawki w 13 sklepach

08.02.2019, godz.: 07:51
Podrabiane zabawki w 13 sklepach
Fot. KAS

Mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi zarekwirowali ponad 53 tys. sztuk podrabianych zabawek, które były oferowane w 13 sklepach na terenie hal w Wólce Kosowskiej.

Co jakiś czas funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej wizytują w Wólce Kosowskiej, aby kontrolować oferowany tam towar. Dość często znajdują oni towar wątpliwego pochodzenia. Nie inaczej było kilka dni temu.

W trakcie kontroli hal w Wólce, funkcjonariusze KAS aż w 13 sklepach znaleźli nielegalnie wprowadzone do obrotu zabawki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm. Łącznie było to ponad 53 tys. sztuk zabawek o wartości 2,5 mln zł. Podróbki zostały przewiezione do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i po zamknięciu sprawy sądowej zostanie zniszczony. Ponadto zabezpieczono 25 tys. zł w gotówce.

To, że zabawki były nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi potwierdził przedstawiciel kancelarii reprezentującej firmy będące właścicielami tych znaków.

Za wprowadzanie do obrotu podrabianego towaru można nawet na pięć lat trafić do więzienia.

– Wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z  podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w  swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne – podkreśliła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w  Warszawie Anna Szczepańska.


Fot. KAS

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi