08 02 2019

Podrabiane zabawki w 13 sklepach

08.02.2019, godz.: 07:51
Podrabiane zabawki w 13 sklepach
Fot. KAS

Mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi zarekwirowali ponad 53 tys. sztuk podrabianych zabawek, które były oferowane w 13 sklepach na terenie hal w Wólce Kosowskiej.

Co jakiś czas funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej wizytują w Wólce Kosowskiej, aby kontrolować oferowany tam towar. Dość często znajdują oni towar wątpliwego pochodzenia. Nie inaczej było kilka dni temu.

W trakcie kontroli hal w Wólce, funkcjonariusze KAS aż w 13 sklepach znaleźli nielegalnie wprowadzone do obrotu zabawki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm. Łącznie było to ponad 53 tys. sztuk zabawek o wartości 2,5 mln zł. Podróbki zostały przewiezione do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i po zamknięciu sprawy sądowej zostanie zniszczony. Ponadto zabezpieczono 25 tys. zł w gotówce.

To, że zabawki były nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi potwierdził przedstawiciel kancelarii reprezentującej firmy będące właścicielami tych znaków.

Za wprowadzanie do obrotu podrabianego towaru można nawet na pięć lat trafić do więzienia.

– Wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z  podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w  swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne – podkreśliła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w  Warszawie Anna Szczepańska.


Fot. KAS

Dodaj Komentarz

  • Zjawiskowa

    Jak widac mozna wyprodukowac za 1/ 10 ceny sprzedac za 1/4 ceny i wszyscy zarobili… samochodzik lego 199 zl !!!! Koszt wyprodukowania 1.99zl…. moze zamiast scigac podrobki zajmijscie sie cenami zlodzieji .. paliwo papierosy jablka ect

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi