22 04 2015

Podkowiańska Dycha – więcej niż bieganie

22.04.2015, godz.: 14:06
Podkowiańska Dycha – więcej niż bieganie
Mat. organizatora

W niedzielę ostatniego dnia maja odbędzie się trzecia już odsłona imprezy biegowej Podkowiańska Dycha. Oprócz głównego biegu na 10 km odbędzie się również rywalizacja wśród dzieci, a także osób starszych i o ograniczonej mobilności. Impreza przyniesie również wiele pozabiegowych atrakcji.

Miłośnicy biegów ulicznych staną do rywalizacji w biegu głównym na 10 km i biegu towarzyszącym na 2,9 km. Przy czym ten drugi dystans poznaczony będzie dla osób, które nie biegają regularnie na co dzień i mają pewne problem z poruszaniem się. – Pobiegną zawodnicy o różnych potencjałach, materializując jedno przesłanie: ideę integracji społecznej osób niepełnosprawnych. Zależy nam na przeprowadzeniu społecznej kampanii poświęconej pokonywaniu barier mentalnych związanych z niepełnosprawnością. Chcemy budować społeczeństwo, gdzie światy ludzi niepełnosprawnych i zdrowych współistnieją razem, a nie obok siebie – podkreślają ludzie z Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego, organizatora imprezy.

Nie zapomniano również o najmłodszych. Dzieci do lat 13 będą mogły przebiec dystans 400 i 800 m w swoich kategoriach wiekowych. Chętni do wzięcia udziału w zmaganiach biegowych mogą się jeszcze zapisać. Są miejsca we wszystkich kategoriach, jednak ich liczba szybko maleje, dlatego nie warto zwlekać z rejestracją. Szczegóły TUTAJ. Poniżej zaś zamieszczamy przebieg tras dwóch głównych biegów.

Ponadto w Parku Miejskim rozstawi się miasteczko biegowe, w którym każdy sympatyk aktywności fizycznej znajdzie coś dla siebie. Będą pokazy brazylijskiego jiu-jitsu dla dzieci, prezentacja karate tradycyjnego, zajęcia MultiCross i CrossFit oraz rozgrzewka dla biegaczy prowadzona przez profesjonalnego trenera. Po raz pierwszy odbędą się zajęcia z gry w golfa – uczestnicy poznają podstawy gry, dowiedzą się co to jest putt, approach oraz drive.

Do dyspozycji będą fizjoterapeuci, którzy udzielą porad i podpowiedzą m.in. jak zmniejszyć pojawiające się dolegliwości bólowe. Dietetycy będą dokonywać pomiaru składu masy ciała i na podstawie wyników udzielać wskazówek żywieniowych wszystkim zainteresowanym. Będzie można sprawdzić się w siedmiu krótkich testach (wg metody FMS – Functional Movement Screen), na podstawie których biegacze (bądź osoby uprawiające inny sport) będą mogli otrzymać indywidualne plany treningowe.

Nad stawem rozłoży się klub Szarża z końmi, na których dzieci będą mogły pojeździć pod opieką instruktora. Przewidziane są gry rodzinne, zespołowe (siatkówka) i wiele innych atrakcji.

Patronem medialnym III Podkowiańskiej Dychy jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi