15 04 2018

Podkowiańska Dycha w nowej odsłonie, pełna atrakcji. Dołącz do biegu i dobrej zabawy!

15.04.2018, godz.: 12:58
Podkowiańska Dycha w nowej odsłonie, pełna atrakcji. Dołącz do biegu i dobrej zabawy!
fot. Mat. organizatora

Już za półtora miesiąca (27 maja) wystartuje szósta odsłona Podkowiańskiej Dychy, imprezy biegowej, która na dobre wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego regionu. Tegoroczna edycja zapowiada się ciekawie, tym bardziej, że organizatorzy szykują szereg nowości, z nowymi trasami na czele.

Zmian jest jednak więcej. – Zarówno jeśli chodzi o konkurencje biegowe, jak i atrakcje towarzyszące zmaganiom sportowym. – zmieniamy trochę trasy aby uczestnicy mogli poznać kolejny fragment naszego miasta. Charakter trasy pozostaje bez zmian. Jest to bieg miejsko-leśny. W połowie po asfalcie a w połowie po szutrach i drogach leśnych. Trasa jest płaska, w większości szeroka i równa bez specjalnych trudności. Na dystansie 10km będą 2 punkty z wodą. Szykujemy też kurtyny wodne w razie upału – zapowiada Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe organizujące imprezę.

– Nowości w programie zawodów to wydłużone na prośbę uczestników dystanse biegu bez barier i nordic walking do 5 km. mamy też rozbudowany program sportowy. wszystkie atrakcje imprezy będą zorganizowane w miasteczku biegowym, które na 5 godzin powstanie w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej. mamy niezmiennie trzy tematy przewodnie: sport, zdrowie oraz działania społeczne i kulturalne – podkreślają ludzie z PTB.A zatem poświęćmy tym wydarzeniom kilka zdań.

Sport
Organizatorzy rozbudowali ofertę w porównaniu do lat ubiegłych. Oprócz biegania w czasie Dychy będzie można spróbować sił w siedmiu innych dyscyplinach. Dla dzieci będą azda konna, tenis, pokazy karate, rowery. Dla dorosłych i dzieci: łucznictwo, rolki terenowe, badminton

Zdrowie
Trzy namioty organizacji i firm zajmujących się fizjoterapią. Bezpłatne porady fizjoterapeutów i masażystów, bezpłatny masaż po biegu. „Expo Zdrowie” – stanowiska na których można się dowiedzieć jak na nas wpływa: właściwe odżywianie, ćwiczenia fizyczne, woda, światło słoneczne, powietrze, odpoczynek. Dychę swoim patronatem obejmie Krajowa Rada Fizjoterapeutów, której przedstawiciele poprowadzą profesjonalną rozgrzewkę i będą promować wśród biegaczy profilaktykę – jak nie ulegać kontuzjom.

Działania społeczne i kulturalne
Po raz pierwszy Będziemy współpracować z Fundacją DKMS promującą dawstwo szpiku, która będzie miała punkt informacyjny – pracujemy na wspólną akcją promocyjną. Naszym partnerem jest schronisko dla zwierząt w Milanówku – na imprezie będzie można adoptować psa lub kota. Jednym z celów imprezy jest przełamywanie barier uprzedzeń społecznych. W Biegu Bez Barier na 5km będą uczestniczyć osoby niepełnosprawne intelektualne będące pod opieką Środowiskowego Domu Samopomocy.Biegacze, którzy nie mają z kim zostawić dziecka na czas biegu mogą to zrobić w stanowisku Biblioteki miejska w Podkowie, której pracownicy zapoznają dzieciaki z ciekawymi książkami i opowieściami.

– W sobotę przed biegiem gościem Dychy będzie bardzo znana pisarka, laureatka Nike. Niestety nie możemy jeszcze ujawnić nazwiska. Zaprosiliśmy do współpracy lokalne kawiarnie i restauracje i planujemy targ śniadaniowy – mówią organizatorzy.

Podstawowy pakiet startowy kosztuje 39 zł. Jest możliwość skorzystania z opcji zamówienia koszulki. W tegorocznej edycji Dychy będzie to techniczna koszulka biegowa w atrakcyjnej cenie 29zł.

Więcej szczegółów, w tym informacje, jak się zapisać znajdziecie tutaj. 

Patronem medialnym imprezy jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi