30

05 2017

Podkowiańska Dycha przyciągnęła biegaczy i nie tylko [FOTO]

Podkowiańska Dycha przyciągnęła biegaczy i nie tylko [FOTO] - Grodzisk News

Główny bieg toczył się na dystansie 10 km ulicami miasta ogrodu oraz na terenie Lasu Młochowskiego, natomiast zawody dla dzieci i młodzieży odbyły się na dystansach 400 metrów i 800 metrów. Te z kolei zostały rozegrane w okolicy Parku Miejskiego i ulicy Lilpopa.

Ważnym elementem sportowej rywalizacji, podobnie jak przed rokiem, był ?Bieg bez barier? na 3 km. Na tym samym dystansie odbyły się również zawody Nordic Walking.

Tradycyjnie już rywalizacji sportowej towarzyszyły różnorakie atrakcje dla całej rodziny w specjalnie rozstawionym Miasteczku Biegowym ulokowanym w pobliżu startu. Nie zabrakło zabaw dla dzieci i młodzieży, konsultacji i porady fizjoterapeutów Akademii Medycznej; były dobre książki, stoiska lokalnych kawiarni i wytwórców (targ śniadaniowy).

Dla zawodników, którzy ruszyli na trasę najważniejszy był jednak wynik sportowy i czas osiągnięty na mecie. I tak zwycięzcą biegu głównego na został Tomasz Mikulski. 21-tek dystans 10 km pokonał w czasie 34:05, o 53 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Rafała Piekarskiego. Ten z kolei był zaledwie o sekundę szybszy od Michała Pawłowskiego, który zajął najniższy stopień podium.

W ?Biegu bez barier? czasy zwycięzców również były bardzo solidne. Trzy kilometry najszybciej przebiegł Adam Ząbczyński, który zamknął się w 10 minutach i 5 sekundach. O 13 sekund za nim linię mety przekroczył Konrad Taber, a trzeci z czasem 10:26 był Jan Bednarski.

W konkurencji nordic walking najlepszy okazał się Krzysztof Człapski z czasem 18:33, pokonał Marcina Radomskiego (18:35) oraz Krzysztofa Malinowskiego (18:50).

Patronem medialnym V Podkowiańskiej Dychy był portal GrodziskNews.pl Poniżej porcja zdjęć z imprezy. Obszerna galeria dostępna jest tutaj.

...

Jestem oburzona brakiem informacji o wynikach kobiet. Co to za szowinizm!!!!!!??????