02 06 2015

Podkowiańska Dycha nie spuszcza z tonu

02.06.2015, godz.: 12:43
Podkowiańska Dycha nie spuszcza z tonu
fot. Mat. organizatora

Szybkie bieganie, piękna pogoda i piknikowa atmosfera – tak najkrócej można opisać trzecią edycję imprezy biegowej Podkowiańska Dycha, która odbyła się w minioną niedzielę.

– W tym roku dopisało nam tak naprawdę wszystko, czego moglibyśmy sobie życzyć: była wspaniała pogoda, wypełnione listy biegaczy, wiele poprawionych rekordów życiowych i duże zainteresowanie ludzi wydarzeniami towarzyszącymi biegom –mówi nam Katarzyna Tusińska z zespołu organizującego Podkowiańską Dychę. – Ze sportowego punktu widzenia jesteśmy zadowoleni, ponieważ wielu zawodników uzyskało bardzo dobre dla siebie czasy, mimo nie najbardziej sprzyjającego temu ukształtowania trasy. W wielu miejscach przechodziła ona przecież przez tereny zalesione – dodaje.

Oprócz startu głównego na 10 km, dużym zainteresowaniem cieszyły się również Bieg bez barier na 2,9 km oraz biegi dla najmłodszych na 400 i 800 m. Dla tych, którzy nie rywalizowali na trasie mnóstwo atrakcji zaoferowało również Miasteczko Biegowe, a w nim m.in. okazy brazylijskiego jiu-jitsu dla dzieci, prezentacja karate tradycyjnego, zajęcia MultiCross i CrossFit oraz rozgrzewka dla biegaczy prowadzona przez profesjonalnego trenera. Po raz pierwszy odbyły się zajęcia z gry w golfa – uczestnicy poznali podstawy gry, dowiedzą się co to jest putt, approach oraz driver. fizjoterapeuci, udzielali porad i podpowiadali m.in. jak zmniejszyć pojawiające się dolegliwości bólowe. Dietetycy dokonywali pomiaru składu masy ciała i na podstawie wyników udzielali wskazówek żywieniowych wszystkim zainteresowanym.  Nie zabrakło również strefy rodzinnej.

Zresztą na starcie biegów podczas III Podkowiańskiej Dychy stawały także całe rodziny. – Nowością podczas tej Dychy było wyłonienie zwycięzców biegu w klasyfikacji rodzinnej. Przyznaliśmy także nagrody dla najlepszego biegowo podkowianina oraz podkowianki. To także nowinka w porównaniu do innych tego rodzaju biegów – zaznacza Katarzyna Tusińska. – Widać, że z roku na rok impreza cieszy się rosnącym zainteresowaniem i to nie tylko lokalnej społeczności, lecz także całej rzeczy biegaczy z różnych zakątków Polski – dodaje.

Patronem medialnym III Podkowiańskiej Dychy był portal GrodziskNews.pl.

 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi